Moda » Odzież

"Ekologia jest sexy" - pokaz kolekcji "Eko Ego" Odzieżowego POLA na Nowym Świecie

"Ekologia jest sexy" - pokaz kolekcji "Eko Ego" Odzieżowego POLA na Nowym Świecie
Zobacz więcej zdjęć »
Odzieżowe POLE, zaprezentowało w niedzielę 30 sierpnia br. na Nowym Świecie w Warszawie, unikalną kolekcję ekologiczną „Eko Ego”.

Pokaz mody był jednym z głównych punktów programu Pikniku z Klimatem 2009 zorganizowanego przez Ministerstwo Środowiska przy współudziale Miasta Stołecznego Warszawa. Na tę okazję na całym Nowym Świecie zamiast asfaltu pojawiła się trawa!

Pokaz kolekcji „Eko Ego" odbył się pod hasłem „Ekologia jest sexy". Prezentowane podczas pokazu mody kreacje zostały przygotowane tak, aby podkreślić atuty każdej kobiety, odzwierciedlając jej gust i przekonania. Twórcy kolekcji chcieli pokazać, że możliwe jest połączenie ekologii oraz zdrowego stylu życia z modą, na co dzień. Tym samym Odzieżowe POLE dołączyło do grona największych światowych projektantów mody, którzy popierają inicjatywę „No Global Warming" projektując ubrania z naturalnych włókien.

„Kolekcja „Eko Ego" jest nową, całkowicie ekologiczną linią marki Odzieżowe POLE. Jako jedni z pierwszych w Polsce zdecydowaliśmy się na przygotowanie całej kolekcji wyłącznie z ekologicznych materiałów. W ten sposób pragniemy zwrócić uwagę na problemy związane z globalnym ociepleniem i pokazać, że każdy z nas może coś zrobić dla środowiska naturalnego. Chcemy tworzyć modę na ekologię, tak, aby stała się ona elementem stylu życia naszych klientek - powiedziała Marzena Ratowska, właścicielka Odzieżowego Pola

Kolekcja „Eko-Ego została uszyta wyłącznie z ekologicznych i naturalnych materiałów: lnu, bawełny, konopi, juty, sizalu, ramii i jedwabiu. To, co dodatkowo ją wyróżnia to fakt, że oprócz materiałów również wszystkie dodatki oraz barwniki wybrano z najwyższą dbałością o nieszkodliwość dla środowiska naturalnego. Rozpoznawczym znakiem kolekcji jest zielony ptaszek kiwi z napisem „Eko Ego".

Pełna kolekcja składa się z dwóch linii. Pierwsza linia jest młoda, dynamiczna, z hasłami proekologicznymi, z ciekawą grafiką, natomiast druga jest stonowana, ekskluzywna, komfortowa, pokazująca urodę i właściwości tkanin eko. Wśród zaprojektowanych ekologicznych ubrań są m.in. sukienki, płaszcze, t-shirty, tuniki z intrygującymi hasłami (m.in. Kocham siebie z wzajemnością, Jestem biodegradowalna, Prosto z POLA). Na uwagę zasługują również torby, cieszące się wielką popularnością wśród klientów.

Pokaz kolekcji cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno gości specjalnych Pikniku jak i licznie zgromadzonej publiczności.

Imprezę prowadziła popularna aktorka Sylwia Gliwa, która rozmawiała na temat ekologii z zaproszonymi gośćmi m.in. aktorami Pawłem Delągiem i Dorotą Deląg, choreografem i tancerzem Michałem Pirógiem, dziennikarzem Jarosławem Kretem oraz Mirą Stanisławska-Meysztowicz z Fundacji Nasza Ziemia.

Limitowana edycja kolekcji „Eko Ego" została przygotowana we współpracy z Instytutem Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich. Kolekcja jest dostępna w sprzedaży w sklepach firmowych Odzieżowego POLA na terenie całej Polski.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ATW

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »