Gospodarka » Przemysł

Ekologiczne i przyszłościowe ciepłownictwo w Świebodzicach

Firma DZT Service Sp. z o. o. ze Świebodzic została nowym właścicielem dwóch kotłowni zlokalizowanych na terenie miasta.

Dzięki planowanym inwestycjom i modernizacjom mają to być jedne z najnowocześniejszych kotłowni w Polsce, które już w tym roku będą dostosowane do wymogów Unii Europejskiej, wchodzących w życie dopiero w 2020 roku.

Firma DZT Service zakupiła dwie kotłownie. Pierwsza, miałowa, mieści się na terenie Osiedla Sudeckiego i dostarcza ciepło oraz ciepłą wodę mieszkańcom miasta. Druga, to kotłownia gazowa, z której korzysta firma Schneider Electric Energy Poland Sp. z o.o. ze Świebodzic. Obie kotłownie odkupione zostały od firmy Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o. Pierwsza z nich jest obecnie dzierżawiona przez spółkę DZT Ciepło. Pod jej szyldem funkcjonuje od 1 marca bieżącego roku. W najbliższym czasie jednak DZT Ciepło planuje wprowadzić szereg proekologicznych modernizacji w kotłowni miałowej, dostosowując ją do przepisów Unii Europejskiej, które mają obowiązywać w Polsce od 2020 roku. Zakup oraz unowocześnienie inwestycji warte jest 2 mln zł. Mimo modyfikacji kotłowni, cena dla odbiorców nie ulegnie zmianie.

Wiemy, że wszelkie inwestycje mają sens tylko wtedy, jeśli będą innowacyjne przez długie lata. Myślimy przede wszystkim o mieszkańcach Świebodzic, dla których dotychczasowe funkcjonowanie kotłowni miałowej było uciążliwe, głównie ze względu na spaliny, pył
z kominów i wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza
mówi Jolanta Suława, prezes zarządu DZT Service.

W swoich planach modernizacyjnych kotłowni miałowej DZT Ciepło zakłada m.in. wymianę kotłów – nowe mają osiągnąć o ponad 20% wyższą sprawność przy mocy termicznej poniżej 1 MW. Zmienione zostaną również kominy stalowe oraz instalacja układu oczyszczania spalin w postaci baterii cyklonów zaprojektowanych do każdego kotła. Modernizacje mają spowodować ograniczenie energochłonności systemu grzewczego, a przez to uczynić kotłownię bardziej ekologiczną.

 

DZT Service Sp. z o.o., razem z DZT Service & Heat i DZT Ciepło jest doświadczonym i solidnym partnerem w zakresie wykonywania inwestycji i remontów w ciepłownictwie, wodociągach i kanalizacji. Zajmuje się serwisem kotłowni i węzłów cieplnych, oferuje budowę kotłowni w zamian za długoletnie umowy sprzedaży energii cieplnej. Spółka istnieje od 1991 roku. Świadczy usługi zgodnie z obowiązującymi standardami, posiada Certyfikat Wiarygodności Biznesowej.

Więcej informacji dostępnych jest na www.dztservice.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja Multum PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »