Dom » Wnętrza

Ekologiczne rozwiązania dla kuchni i łazienek

Międzynarodowy Dzień Ziemi to szczególna okazja, aby przypomnieć sobie o złotej zasadzie, która mówi o tym, że oszczędny i ekologiczny styl życia idą ze sobą w parze.

22 kwietnia: Międzynarodowy Dzień Ziemi

Międzynarodowy Dzień Ziemi to szczególna okazja, aby przypomnieć sobie o złotej zasadzie, która mówi o tym, że oszczędny i ekologiczny styl życia idą ze sobą w parze. Można oczywiście wrócić do sprawdzonych już sposobów ograniczających zużycie wody w łazience i kuchni, takich jak zakręcanie kurka podczas mycia zębów czy mycia naczyń, naprawa nieszczelnych kranów lub korzystanie na co dzień raczej z prysznica niż z wanny, ale warto zastosować też współczesne technologie, które maja wyraźny wpływ na zrównoważone korzystanie z zasobów wody i energii.

 

Ekologiczne rozwiązania w dobrym stylu

Eksperci GROHE podpowiadają, jak innowacyjne i nowoczesne rozwiązania mogą pomóc w ekologicznym użytkowaniu baterii łazienkowych i kuchennych.

 

Baterie termostatyczne znacznie ograniczają zużycie wody, a także potrzebują o wiele mniej energii do jej podgrzania. W przypadku baterii prysznicowej GROHE z termostatem Grohtherm 1000, przycisk EcoButton redukuje przepływ wody do 50%, bez wpływu na jakość i temperaturę strumienia. System GROHE TurboStat® zapewnia natomiast stałą temperaturę wody przez cały czas trwania kąpieli, eliminując ryzyko oparzenia przy nagłym wzroście temperatury lub nieprzyjemny szok przy jej spadku. Z kolei przycisk AquadimmerEco umożliwia bezpieczne sterowanie przepływem wody - zarówno w rączce prysznicowej jak i w dopływie wannowym - dzięki czemu regulacja temperatury przy użyciu termostatu nie wpływa na komfort kąpieli.

 

Baterie łazienkowe i zestawy prysznicowe, którym przyznano prestiżowy certyfikat WELL (Water Efficiency Label), nadawany przez europejskie konsorcjum EUnited Valves. W rankingu WELL najwyższą notę “A” otrzymały modele baterii GROHE z systemem GROHE EcoJoy™, która ogranicza zużycie wody aż do 5.8 litra na minutę, nie wpływając tym samym na komfort użytkowania. Jest to potwierdzenie najwyższej wydajności ekologicznej.

 

Wodę oraz energię oszczędzać możemy również w kuchni. Bateria kuchenna

GROHE Red​​® pozwala na przykład pobrać z kranu tyle podgrzanej wody, ile akurat potrzebujemy – to zupełnie inaczej niż w przypadku gotowania wody w czajniku lub na kuchence. W zależności od pojemności bojlera, do dyspozycji mamy od 3 do 6 litrów wrzątku. Dowodem na to, że wygoda i ochrona środowiska nie muszą się wzajemnie wykluczać, jest również bateria kuchenna GROHE Blue®, która pozwala na natychmiastowy dostęp do świeżej, schłodzonej, przefiltrowanej i gazowanej wody (w 3 wariantach - lekko gazowana, mocno gazowana lub zwykła). GROHE Blue® pomaga oszczędzać energię potrzebną do transportowania ciężkich butelek wody do domu oraz czas i środki zużyte na ich recykling. Uniwersytet w Goettingen wykonał szczegółową analizę dotyczącą wpływu produkcji wody pitnej na środowisko. Podczas produkcji wody butelkowej, zużycie CO2 wynosi 108.5 gr CO2/l, natomiast w przypadku GROHE Blue® tylko 42gr CO2/l.

 

Ekologiczne i energooszczędne rozwiązania firmy GROHE pomagają wprowadzić w codzienne życie nawyki, które z jednej strony są odpowiedzią na potrzebę umiejętnego korzystania z zasobów naturalnych, ale także dają zauważalne oszczędności w domowym budżecie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ogilvypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »