Motoryzacja » Samochody

Ekologiczny duet – hybryda od Toyoty na oponach BluEarth YOKOHAMY

Ekologiczny duet – hybryda od Toyoty na oponach BluEarth YOKOHAMY
Zobacz więcej zdjęć »
Opony japońskiego koncernu YOKOHAMA zostały wybrane na oryginalne wyposażenie nowej hybrydowej Toyoty Prius IV. W Europie i Japonii montowanym fabrycznie ogumieniem będzie najnowsza, ekologiczna opona na lato – BluEarth E70 w rozmiarze 215/45R17 87W.

Wybrana przez producenta nowego Priusa opona BluEarth E70 produkowana jest z zastosowaniem elementów ekologicznej technologii, opracowanej przez japońską markę YOKOHAMA. Wykorzystane w produkcji innowacyjne rozwiązania, takie jak unikatowy skład mieszanki gumowej czy aerodynamiczna, lekka konstrukcja zmniejszają zużycie paliwa, zapewniając dobre osiągi oraz bezpieczną i komfortową jazdę. Opatentowana mieszanka gumy, łącząca polimer, olejek pomarańczowy oraz podwójną krzemionkę, pozwala uzyskać niskie opory toczenia. Jednocześnie wysoka elastyczność zwiększa powierzchnię styku bieżnika z nawierzchnią, gwarantując doskonałą przyczepność i długie przebiegi. Dzięki pięciożebrowej konstrukcji opona jest bardzo cicha.

Nowoczesna koncepcja ogumienia BluEarth, przyjaznego użytkownikom i środowisku, sprawia, że jest ono chętnie stosowane jako oryginalne wyposażenie w osobowych pojazdach hybrydowych i ekologicznych. Wybrana przez Toyotę na amerykańskie drogi całoroczna opona z tej serii BluEarth S34 wyróżnia się doskonałymi właściwościami jezdnymi przy zachowaniu bezpieczeństwa i wysokiej efektywności paliwowej.

Premiera nowej Toyoty Prius miała miejsce w Japonii w grudniu 2015 r. Czwarta generacja pojazdu wyposażona jest w udoskonalony typ napędu hybrydowego, mniejszy i lżejszy od poprzednich. W silnikach elektrycznych poprawiono stosunek mocy do masy, a sprawność termodynamiczna silnika benzynowego wzrosła z 38,5% do 40% jest to najlepszy wynik na świecie dla silników benzynowych. Nowe rozwiązania mają zapewnić spadek zużycia paliwa o 15%. Toyota Prius IV właśnie debiutuje na polskim rynku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »