Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Ekologiczny weekend w Centrum Maximus

Ekologiczny weekend w Centrum Maximus
Zobacz więcej zdjęć »
Kiermasz wyrobów ekologicznych, warsztaty z recyklingu, przejażdżka elektrycznym samochodem - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na odwiedzających Centrum Maximus w Nadarzynie 18 i 19 września.

Ekologiczny weekend w Centrum Maximus to wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Podczas dwóch dni wypełnionych proekologicznymi aktywnościami będzie można m.in. wziąć udział w warsztatach z recyklingu, dowiedzieć się w jaki sposób wykorzystywać zużyte materiały oraz nauczyć się renowacji starych mebli. Przez dwa dni w godz. 10.30-16.00 podczas warsztatów Art Craft, zużyte i wydawać by się mogło, nikomu niepotrzebne materiały, posłużą do stworzenia prawdziwych dzieł sztuki. Wyzwaniem dla najmłodszych będzie zbudowanie ogromnej budowli z zużytych butelek. Gotowa konstrukcja zostanie wystawiona w Centrum Maximus. Wszyscy zainteresowani wyrobami naturalnymi będą mogli zrobić zakupy podczas kiermaszu z ekologiczną żywnością.

„Zielone samochody”

Interesującym przedsięwzięciem promującym proekologiczny styl życia oraz nowoczesne technologie, będzie otwarcie jednej z pierwszych w Polsce stacji ładowania aut elektrycznych. „Zielone samochody”, które są częścią projektu Green Stream, będą ponadto wystawione w każdej z hal Centrum w dniach 11-12 oraz 18-19 września. Będzie można nie tylko je obejrzeć, ale również się nimi przejechać. Projekt Green Stream powstał w celu popularyzacji ekologicznych rozwiązań technologicznych. W chwili obecnej  jest to klaster zrzeszający instytucje naukowe, przedsiębiorców i osoby prywatne z całego kraju. Udział w Projekcie zapowiedziały m.in.: Stowarzyszenie Elektryków Polskich oraz Instytut Elektrotechniki.

Głównym celem ekologicznego weekendu w Centrum Maximus jest podkreślenie roli i znaczenia recyklingu w życiu codziennym, jak również zaprezentowanie najnowszych technologii w służbie środowisku. Wszystkie atrakcje weekendu ekologicznego są bezpłatne.

Dojazd do Centrum Maximus
Klienci mogą dojechać do Centrum korzystając z bezpłatnych linii MaxiBus, które kursują w dni powszednie oraz w soboty i niedziele. Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się na stronie www.maximuscenter.pl  

Do Centrum Maximus można dojechać także komunikacją podmiejską, liniami autobusowymi 703, 711 i 733. Przystanki na żądanie usytuowane są na szosie katowickiej w Wolicy oraz pod Wolicą.
Centrum Maximus jest czynne codziennie w godzinach 8.00-17.00 oraz w soboty i niedziele od 9.00 do 17.00.

Kontakt dla mediów:

Justyna Kot
Triple PR
ul. Elektoralna 24 lok. 73; 00-892 Warszawa
tel. 022 216 54 20
justyna.kot@triplepr.pl
www.triplepr.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

justyna.kot@triplepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »