Dom » Wnętrza

Ekonomiczne budowanie małego domu.

Ekonomiczne budowanie małego domu.
Zobacz więcej zdjęć »
Niewielkie domostwa są tańsze i znacznie szybsze w budowie, a projekty domów tego typu są od ręki dostępne. Podobnie aranżacja wnętrz takiego budynku mieszkalnego jest sprawniejsza. Mniejsza objętość na prawdę nie znaczy gorszego komfortu.

Wybierając mały budynek mieszkalny przeanalizujmy dokładnie nasze wymogi co do  liczby i metrażu pokojów, a projektowanie domów czy projektowanie wnętrz pozostawmy już projektantom. Budując domostwo, im mniejsza będzie jego wielkość, tym pomniejszone będą koszty całej budowy.  Cena zależy też jednocześnie od jakości zakupionych materiałów, bryły budynku lub poszycia dachowego.  Im mocniej rozbudowane projekty domów, tym oczywiście cena jest wyższa. Wiele ciekawych projektów zaobserwować można na stronie biura TISSU Architecture. Mogą stać sie one źródłem ciekwych inspiracji.

Najbardziej ekonomiczne będą domy parterowe z poddaszem użytkowym. Domy tylko z parterem potrzebują znacznie większej powierzchni działki, a tym samym nakładów finansowych niż domek posiadający poddasze.  W domostwie parterowym znacznie trudniej  wydziela się strefę dzienną od nocnej. Przy poddaszu pomieszczenia do spania znajdują się z zasady na górze. Roziązania tego typu, zaobserwować można tutaj. Niewątpliwą zaletą parterowego budynku jest z kolei brak obowiązku stawiania schodów wewnątrz budynku. Te także powiększają koszty całego projektu.

Opłacalnym kształtem dla dachu będzie typ dwuspadowy o nachyleniu do 45 stopni. Zamiast piwnicy lepiej postawić  budynek gospodarczy - to także zminimalizuje koszty. Dom bez pomieszczeń o przeznaczeniu gospodarczym nie będzie tak komfortowy. Należy gdzieś chować np. sprzęt letni lub zimowy, narzędzia i inne. Pamiętajmy, że garaż w budynku będzie tańszy niż wolnostojący.

W niedużym domostwie funkcjonalne będą rozwiązania z rodzaju połączenie kuchni z pomieszczeniem dziennym lub łazienki z ustępem. W tym momencie przydatni będą projektanci wnętrz, dla jakich aranżacja wnętrz o odmiennych funkcjach to pestka. Warto zainwestować w projektowanie wnętrz i pracę, którą wykonają fachowi projektanci wnętrz Tissu, by móc radować się przydatnymi rozwiązaniami pomieszczeń przez długie lata.

Pośród niedużych domostw najczęściej spotykane są projekty domów z drewna. Ich niewątpliwą cechą jest niska waga konstrukcji, dlatego ich ściany łatwo można postawić albo przewieźć. Taki szkielet domu z drewna stawiany jest w kilka dni, ponieważ nie potrzebuje on fundamentów, a projektowanie domów w tym rodzaju jest nieskomplikowane. Później trzeba go pokryć styropianem ocieplającym i otynkować. Projektowanie wnętrz, czy też aranżacja wnętrz to następny krok. Gdy początkowo zainwestujemy w niewielki budynek mieszkalny wykonany z drewna, to z czasem możemy bardzo szybko oraz tanio go rozbudować.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Tissu.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »