Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Ekopraktyki na medal w Porcie Łódź

Ekopraktyki na medal w Porcie Łódź
Zobacz więcej zdjęć »
Od najbliższego piątku, 21 września, Port Łódź wraz z Fundacją EkoRozwój zaprasza na wystawę „Gmina z klimatem”. Ekspozycja przybliży osiągnięcia laureatów projektu „Klimatyczna Europa”.

Zwiedzający będą mogli poznać inspirujące ekopraktyki oraz dowiedzą się, jak na co dzień żyć ekologicznie i oszczędnie.

 

Ekoautorytety inspirują do działania

Na wystawie, zlokalizowanej przed środkowym wejściem do Portu Łódź, prezentowane będą gminy wdrażające innowacyjne metody oszczędności energii i pozyskiwania jej ze źródeł odnawialnych. Zwiedzający zobaczą, jak ekologiczni liderzy, wykorzystując m.in. biogaz czy panele słoneczne, zmieniają oblicza polskich miejscowości. Dowiedzą się także, jak istotnym uzupełnieniem działań jest edukacja ekologiczna oraz działalność promocja na rzecz ochrony klimatu. Wśród nagrodzonych przez Fundację EkoRozwoju i Ministerstwo Środowiska gmin są: Bielsko-Biała, Częstochowa, Legnica, Tarnów, Niepołomnice, Piaseczno i Szczawnica.

 

7 dobrych uczynków dla ochrony klimatu

Przyjazne środowisku praktyki dostępne są dla wszystkich i na każdą kieszeń. Przekonuje o tym część wystawy poświęcona dobrym nawykom, które sprzyjają ochronie klimatu, a także oszczędnościom. Odwiedzający wystawę w Porcie Łódź dowiedzą się, że dzięki wymianie tradycyjnych żarówek na energooszczędne LED rachunek za światło może być mniejszy nawet o 90%. Odkryją, ile można zaoszczędzić gotując pod przykrywką i jak „trzymać się ciepło”, dzięki ocieplonym ścianom domu. Ekolodzy z przymrużeniem oka będą zachęcać także do dbania o zielone płuca naszej planety za pomocą hasła „Masz doła – posadź drzewo”.

 

- Ekologia w naszym kraju niestety nadal kojarzona jest z działaniem wymagającym od nas czasu, wysiłku i znacznych kosztów. Chcemy obalić te mity. Dzięki wystawie „Gmina z klimatem” i współpracy Fundacją EkoRozwój, pragniemy pokazać łodzianom, że zmieniając nasze proste codzienne nawyki, możemy działać ekologicznie każdego dnia. Dzięki temu oszczędzamy i pozytywnie wpływamy na ochronę środowiska - mówi Emilia Lange-Cichocka, menadżer działu marketingu Portu Łódź.

 

Wystawę gmina „Gmina z klimatem” będzie można oglądać w Porcie Łódź do października. Więcej informacji na stronie internetowej www.portlodz.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Maria Szwed

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 3 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »