Motoryzacja » Samochody

Elektryczne auto do driftu ze wsparciem BMZ Poland

Studenci z Politechniki Wrocławskiej realizują rewolucyjny projekt. Chcą zbudować pierwsze w pełni elektryczne auto do driftu. Zero Emisson Car ma na celu promocję bezemisyjnego napędu. Inicjatywę wspiera firma BMZ Poland.

Jasne i klarowne deklaracje polskiego rządu dotyczące rozwoju elektromobilności mobilizują przedsiębiorców i ośrodki akademickie do angażowania się w ten sektor gospodarki. Powstało wiele projektów, których celem jest skonstruowanie pierwszego polskiego samochodu elektrycznego. W 2014 roku Romet przygotował model elektrycznego auta, który niestety nie jest już produkowany W ubiegłym roku  w Bielsku-Białej powstała Fabryka Samochodów Elektrycznych, która zamierza produkować 1000 samochodów elektrycznych rocznie. Firma skonstruowała już model pierwszego samochodu o nazwie FSE 01. Największym przedsięwzięciem w naszym kraju jest spółka Electromobility Poland, która została powołana przez państwowe koncerny energetyczne PGE Polska Grupa Energetyczna, Energa, Enea oraz Tauron Polska Energia. Jej zadaniem jest stworzenie polskiego samochodu elektrycznego. Kreatywnie do kwestii rozwoju elektromobilności podeszli studenci z Politechniki Wrocławskiej. Zespół projektu Zero Emission Car podjął się ambitnego zadania stworzenia w pełni elektrycznego auta do driftu. Dzięki udziałom w zawodach sportowych, maszyna przyczyniłaby się do zwiększenia zainteresowania napędem elektrycznym.

 

Jednym ze sponsorów projektu  została gliwicka firma BMZ Poland, która wsparła inicjatywę zarówno poprzez dostarczenie komponentów niezbędnych do konstrukcji pojazdu, jaki i za sprawą wymiany know-how, konsultacji z ekspertami i inżynierami. Firma przekazała konstruktorom z Politechniki Wrocławskiej 14 sztuk modułów bateryjnych, elektronikę (BMS) po testach termicznych, a także moduły bateryjne 12s01 60Ah -ebus.

Mam nadzieję, że projekt szybko zostanie ukończony. Elektromobilność to przyszłość i jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin polskiej gospodarki. Projekty takie jak ten, realizowany przez studentów Politechniki Wrocławskiej sprawiają, że idea w pełni ekologicznego transportu trafia do coraz szerszego grona odbiorców – przekonuje Agata Kędzierska, Rzecznik Prasowy firmy BMZ Poland, która jest wiodącym dostawcą inteligentnych systemów zasilania i magazynowania energii opartych o technologię litowo-jonową.

 

Zespół ZEC opracował już działający system sterowania, zabezpieczenia elektryczne, połączenie silnika z falownikiem i kołami pojazdu. Kompletne jest już zawieszenie oraz hamulce. Sprawny jest również układ chłodzenia silnika, a także falownika. Pojazd już niebawem powinien pojawić się na torze.

 

Więcej informacji o projekcie dostępnych jest pod adresem:

https://pl-pl.facebook.com/ZeroEmissionCar/ .Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BMZ

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »