Kultura » Kultura
ELŻBIETA SIERADZIŃSKA - KSIĄŻKA O WANDZIE RUTKIEWICZ - SPOTKANIE AUTORSKIE - ŁÓDŹ
![]() |
| Zobacz więcej zdjęć » |
„Wanda Rutkiewicz. Jeszcze tylko jeden szczyt” (Wydawnictwo Marginesy) autorstwa Elżbiety Sieradzińskiej to biografia jednej z najsłynniejszych himalaistek świata – pierwszej Polki i Europejki na Mount Everest i jednocześnie pierwszej kobiety na K2. Premiera książki zbiega się z przypadającą w tym roku 40. rocznicą zdobycia Mount Everest przez Wandę Rutkiewicz. Autorka dotarła do zagranicznych materiałów, do tej pory nigdzie niepublikowanych materiałów – m.in. relacji z holenderskiej wyprawy na Broad Peak, wypowiedzi zagranicznych partnerów Wandy Rutkiewicz, opisów sytuacji przedstawionych we fragmentach filmów dokumentalnych. Rozmawiała także z matką jednej z najwybitniejszych Polek światowego himalaizmu. Wspomnienia te pojawiają się także w książce. Dzięki tym wszystkim materiałom powstał kompleksowy obraz Wandy Rutkiewicz - postaci o tyle wybitnej, co kłopotliwej przez swą nieokiełznaną osobowość, nieprzejednany upór i dążność do realizacji własnych celów na przekór wszystkim i wszystkiemu.
Nadesłał:
iwona.kazmierczak@empik.com
|

Nowość! Okno Schüco LivIng w wersji panoramicznej
Aluprof umacnia swoją obecność na rynku francuskim
Inicjatywy Mars Polska ponownie znalazły się w raporcie FOB
Porozumienie między USA a Iranem: rynki wyceniają pokój, ale gospodarki wciąż płacą za wojnę
Komentarze (0)