Społeczeństwo » Społeczeństwo

EMERYTURA TO NIE KONIEC ŻYCIA! JAK SIĘ ODPOWIEDNIO ZABEZPIECZYĆ?

EMERYTURA TO NIE KONIEC ŻYCIA! JAK SIĘ ODPOWIEDNIO ZABEZPIECZYĆ?
Zobacz więcej zdjęć »
Prognozy emerytalne za 30-40 lat nie są zachęcające. Szacuje się, że świadczenie może wynosić nawet 1/5 obecnych zarobków.

Fryderyk Karzełek, mentor, szkoleniowiec i autor książek zlikwidowałby obecny system emerytalny. Co zrobić, by jesień życia, nie była spędzoną na kanapie przez telewizorem wegetacją? Jak zbudować godne życie?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Wielu z nas wyobraża sobie emeryturę jako czas, kiedy można wreszcie cieszyć się zasłużonym wypoczynkiem. Jednak coraz częściej słyszymy, że emerytura nie musi oznaczać końca aktywności zawodowej i realizowania się w życiu codziennym. Czy będzie to obowiązujący trend?

- Ja kwestię emerytury i przyszłości traktuję bardzo poważnie. Moja wizja jest odmienna od tradycyjnego podejścia do emerytury. Uważam, że obecny system emerytalny jest przestarzały i nie spełnia oczekiwań przyszłych emerytów, naprawdę gdybym był politykiem, zlikwidowałbym go. W mojej opinii, emerytura nie powinna być końcem, ale nowym początkiem. Niestety dla wielu, jest to czekanie na śmierć. Niczego już nie planują, niczego nie oczekują od życia. Co więcej, dla osób bardzo aktywnych zawodowo zakończenie pracy często jest przyczyną depresji. Tracą cel. Dlatego namawiam, aby już wiele lat wcześniej planować emeryturę, zabezpieczyć się zarówno finansowo, jak i intelektualnie. Mieć listę marzeń do spełnienia, ciągle wyznaczać sobie nowe cele. – mówi Fryderyk Karzełek, mentor, szkoleniowiec, autor książek i Klubu 555.

Emerytura jako Szansa na Rozwój i Spełnienie Marzeń

Fryderyk Karzełek przekonuje, że emerytura powinna być okazją do spełnienia marzeń i realizacji pasji. Zamiast spędzać jesień życia na kanapie przed telewizorem, można wtedy rozwijać się, zdobywać nowe umiejętności, podróżować i działać społecznie. Emerytura może być czasem, kiedy powinniśmy realizować się w zupełnie nowy sposób.

Oto kilka porad jak odpowiednio zabezpieczyć swoją przyszłość emerytalną według Fryderyka Karzełka:

  1. Inwestycje na przyszłość: inwestujmy część swoich zarobków. Oszczędzanie i inwestowanie mogą pomóc w budowaniu dodatkowego źródła dochodów na emeryturze.
  2. Rozwijanie swoich pasji: Nie czekajmy z realizacją swoich pasji i marzeń na emeryturę. Znajdźmy czas na to już teraz, dzięki czemu emerytura stanie się bardziej satysfakcjonującym okresem w naszym życiu.
  3. Nawigowanie zmian: należy pamiętać, że przyszłość jest niepewna, więc warto być elastycznym i otwartym na zmiany. Możemy potrzebować nowych umiejętności i doświadczeń, aby dostosować się do zmieniającej się rzeczywistości, co widać już teraz w dobie postępującej cyfryzacji.
  4. Planowanie finansów: Niezależnie od wieku, warto tworzyć plan finansowy i monitorować swoje wydatki. Dobrze zarządzane finanse są kluczowe dla bezpiecznej emerytury. Nie ma co liczyć na świadczenie od rządu.
  5. Działania społecznie: Emerytura to doskonały czas, aby angażować się społecznie i pomagać innym. Działalność wolontariacka może dodać sensu naszemu życiu po przejściu na emeryturę.

Emerytura to nie koniec życia, ale nowy etap, który możemy kształtować według własnych potrzeb i marzeń. Fryderyk Karzełek przekonuje, że warto podchodzić do niej z otwartością i pomysłowością. Dzięki odpowiedniemu planowaniu, inwestowaniu w siebie i działaniu społecznemu, możemy uczynić swoją emeryturę pełną spełnienia i aktywności, a nie tylko czasem odpoczynku. Niech emerytura stanie się dla nas okazją do rozwoju i realizacji marzeń.
Fryderyk Karzełek: ekspert, mentor i doświadczony szkoleniowiec z dziedziny rozwoju osobistego. Pomysłodawca i założyciel firmy Heksagon Group oraz twórca koncepcji sprzedaży naturalnej. Od 2018 roku prowadzi Klub 555 – codziennie o godzinie 5:55 spotyka się na żywo z tysiącami osób, aby wspierać ich w budowaniu dobrych nawyków i wzmacnianiu samodyscypliny. Jest autorem wielu książek, takich jak: „Problemy są dobre”, „Sprzedaż naturalna” czy „Obudź się!”, która stanowi autobiograficzny poradnik z zakresu finansów i rozwoju osobistego. Jest również autorem Heksagonu Szczęścia – koncepcji, która zakłada, że źródłem szczęścia i satysfakcji w życiu jest zachowanie równowagi w sześciu najważniejszych obszarach życia. Jako doświadczony przedsiębiorca, prowadzi liczne szkolenia, zarówno z zakresu rozwoju osobistego, biznesu, jak i sprzedaży.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ormanaanetaa@gmail.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »