Firma » Finanse

Emisja funduszu Investor Gold FIZ

Emisja funduszu Investor Gold FIZ
Zobacz więcej zdjęć »
W dniach 7-25 listopada 2011 roku będą prowadzone zapisy na certyfikaty inwestycyjne serii "Y" funduszu Investor Gold FIZ.

Cena emisyjna wynosi 2.650,90 zł i jest równa wartości aktywów netto na certyfikat inwestycyjny na Dzień Wyceny 31 października 2011 roku przypadający na 7 dni przed dniem rozpoczęcia przyjmowania zapisów na certyfikaty.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguInvestor Gold FIZ został utworzony we wrześniu 2006 roku i do tej pory zarobił 165 proc. -  jest to najwyższa stopa zwrotu za ten okres wśród ogólnodostępnych polskich funduszy inwestycyjnych. Wartość aktywów netto funduszu, obliczona na koniec października br.,  wynosi 299,9 mln zł.
Investor Gold FIZ lokuje środki w wystandaryzowane instrumenty pochodne, których cena zależy bezpośrednio lub pośrednio od ceny rynkowej złota, a także srebra, platyny i palladu. Ponadto inwestuje w akcje spółek, które działają w branży poszukiwania, rozwoju i eksploatacji złóż metali szlachetnych oraz złóż polimetalicznych, w których złoto, srebro, platyna i pallad stanowią istotną część.
Ceny złota a także srebra znajdują się już jedenasty rok w trendzie wzrostowym.  W ostatnich latach głównymi czynnikami wzrostu cen tych kruszców są problemy ekonomiczne krajów strefy euro oraz Stanów Zjednoczonych.
Zakup certyfikatów funduszu Investor Gold FIZ jest dobrym sposobem na inwestowanie na rynku metali szlachetnych, których ceny będą wzrastać jeszcze przez kilka lat  - przewidują eksperci. Tego rodzaju inwestycje należą do alternatywnych, zwiększając bezpieczeństwo portfela inwestycyjnego.
Certyfikaty funduszu Investor Gold FIZ będą objęte wnioskiem o dopuszczenie do obrotu na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie SA., co każdemu inwestorowi zapewnia płynność inwestycji.

Jan Mazurek

Główny AnalitykRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »