Firma » Biznes

Emitel na 7. pozycji w Rankingu Odpowiedzialnych Firm

W tegorocznej edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm wzięło udział ponad 70 firm, a zainteresowanie nim wyraziło przeszło 100. Ostatecznie do głównego zestawienia zakwalifikowało się ponad 60 firm. Emitel znalazł się na 7. pozycji ex aequo z Grupą Lotos, uzyskując 86 punktów na 100 możliwych.

To najwyższe miejsce uzyskane dotąd przez firmę w rankingu. W ubiegłorocznym zestawieniu Emitel zajął 15. miejsce.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link Buildingu
W szesnastej edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm pierwsze miejsce zajął ING Bank Śląski, który jest liderem rankingu po raz drugi raz, a brał udział w ROF już czternaście razy. Drugą pozycję na podium zajęło tym razem pięć firm: Orange Polska, Santander Bank Polska, BNP Paribas Bank Polska, Ergo Hestia oraz DB Schenker. Trzecie miejsca zajęły zaś cztery firmy: L'Oréal Polska, Coca-Cola HBC, Allegro, PZU.

- W ostatnich latach w sposób szczególny przekonujemy się, jak istotna jest umiejętność radzenia sobie nie tylko z codziennymi problemami związanymi z prowadzeniem biznesu, ale również z tym, co dzieje się wokół nas w naszym bliskim i dalszym otoczeniu. Alarmujące sygnały naukowców i ekspertów dotyczące zmian klimatycznych, wyzwania związane z pandemią - które, choć chwilowo uśpione, nadal pozostają aktualne - wojna w Ukrainie i konieczność pomocy naszym sąsiadom, spowodowały, że coraz więcej firm zmienia filozofię zarządzania, zwracając większą uwagę na kwestie odpowiedzialności społecznej. Ta filozofia prowadzenia biznesu jest nam w Emitel bardzo bliska, dlatego stale zadajemy sobie pytanie - co jeszcze możemy zrobić, czy nasze podejście jest optymalne. Bardzo się cieszę i jestem dumny z awansu do pierwszej 10. firm, ponieważ jest to najlepsza weryfikacja tego, czy zmierzamy we właściwym kierunku- powiedział Andrzej Kozłowski, Prezes Zarządu Emitel S.A.

Ranking Odpowiedzialnych Firm, opublikowany po raz pierwszy w 2007 roku, to jedyne zestawienie firm działających w Polsce ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). Partnerem ROF 2022 jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Partnerem merytorycznym odpowiedzialnym za przegląd odpowiedzi jest Deloitte, zaś partnerem medialnym jest Dziennik Gazeta Prawna. Autorami zestawienia są prof. Bolesław Rok z Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu Akademii Leona Koźmińskiego oraz Jarosław Horodecki, redaktor i wydawca.

- Największe firmy w Polsce podjęły po raz 16. próbę zebrania wszystkich istotnych odpowiedzi w jednym miejscu, czyli w ankiecie Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2022. W tym roku jeszcze większy nacisk położyliśmy na ocenę poziomu wdrożenia różnorodnych deklaracji i polityk z zakresu zrównoważonego zarządzania. Zaproponowaliśmy wiele wskaźników produktowych, bo przecież realną zmianę najlepiej widać na poziomie innowacji produktowych" - skomentował prof. Bolesław Rok z Akademii Leona Koźmińskiego, autor pytań zawartych w ankiecie.

Łącznie w Rankingu Odpowiedzialnych Firm wzięło udział już niemal 250 największych firm działających na polskim rynku. Ranking umożliwia porównanie wyników w poszczególnych obszarach CSR pomiędzy firmami, a także jest cennym instrumentem ułatwiającym porządkowanie i rozwój strategii odpowiedzialności biznesu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Emitel S.A.
http://www.emitel.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »