Technologie » Telekomunikacja

Emitel ponownie partnerem olimpiady społecznej „Zwolnieni z Teorii

Emitel został partnerem kolejnej edycji olimpiady społecznej „Zwolnieni z Teorii” – największego w Polsce projektu dla licealistów i studentów.

Zespoły uczestniczące w ramach olimpiady w programie „Sąsiedzkie Innowacje", nad którym czuwa Emitel, przygotują projekty dotyczące wdrażania innowacji, z wykorzystaniem technologii zgodnie z ideą smart city w swoich miejscowościach, dzięki którym mogą one stać się bardziej przyjazne zarówno dla środowiska, jak i dla mieszkańców.


Celem projektu „Zwolnieni z Teorii", istniejącego od 2013 r., jest rozwój kompetencji uczniów szkół średnich i studentów. Olimpiada daje możliwość zdobywania praktyki, działając w oparciu o nowoczesną metodykę nauczania. W jej ramach uczestnicy, robiąc prawdziwy projekt społeczny, rozwijają kompetencje proinnowacyjne, potrzebne w pracy i prawdziwym życiu, takie jak: empatia i poczucie sprawstwa, kreatywność, praca zespołowa, komunikacja czy rozwiązywanie problemów. W realizacji własnej inicjatywy uczestników wspiera innowacyjna platforma edukacyjna. Dzięki niej wiedzą, jak działać i uczą się zarządzania projektem w profesjonalny sposób.

Jako partner olimpiady Emitel zachęca do wzięcia w jej ramach udziału w programie „Sąsiedzkie Innowacje", zapewniając wsparcie merytoryczne ze strony swoich ekspertów. Program jest przeznaczony dla projektów dotyczących wdrażania opartej na nowoczesnej technologii innowacji w swoich miejscowościach - wybór formatu i tematu całkowicie zależy od uczestników. Emitel przeprowadzi szkolenie, na którym nauczy ich, jak zdobywać partnerów i sponsorów oraz dostarczy niezbędne do realizacji projektu materiały merytoryczne.

- Emitel z przyjemnością po raz kolejny został partnerem olimpiady „Zwolnieni z Teorii". Jako firma zaangażowana społecznie od kilku lat wspieramy tę wartościową inicjatywę, pomagającą młodzieży rozwijać niezbędne na rynku pracy kompetencje. Jest ona bardzo popularna wśród młodych ludzi, którym umożliwia zdobycie cennego doświadczenia w zarządzaniu projektami. W projekcie Emitel młodzi ludzi będą pracować nad innowacjami z obszaru smart city, mającymi przyczynić się do poprawy jakości życia mieszkańców ich miejscowości. My zajmujemy się tym na co dzień, dzięki technologii tworząc rozwiązania dla miast, pozytywnie wpływające na środowisko naturalne, a jednocześnie pozwalające żyć ich mieszkańcom lepiej, wygodniej i bezpieczniej. Zapraszamy do udziału w olimpiadzie i z niecierpliwością czekamy na projekty jej uczestników - powiedział Rafał Sekuła, Dyrektor Biura HR w Emitel.

Emitel jako jedna z pierwszych firm w Polsce rozpoczął realizację nowatorskich projektów we współpracy z samorządami. Ma duże doświadczenie w zakresie rozwoju rozwiązań Inteligentnych Miast. Dzięki udostępnionej przez spółkę sieci LoRaWAN, zapewniającej bezprzewodową komunikację dalekiego zasięgu o małej mocy, samorządy mogą wdrażać rozwiązania, które poprawiają standard życia mieszkańców, pomagają w walce z problemem zanieczyszczenia środowiska i wspierają zarządzanie zasobami miejskimi. Zaawansowane inteligentne rozwiązania z zakresu Smart City Emitel wdrożył już w kilku miastach w Polsce, m.in. we Wrocławiu i Piasecznie, trwa również wdrożenie w Ostrowie Wielkopolskim.

Olimpiada „Zwolnieni z Teorii" cieszy się ogromną popularnością wśród młodzieży. W sumie we wszystkich jej edycjach projekty ukończyło 28 764 finalistów, zrealizowano 5841 projektów społecznych i zanotowano ponad 30,6 mln beneficjentów projektów społecznych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Emitel S.A.
http://www.emitel.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »