Technologie » Komputery

Epson dostarczył 100 mln paneli HTPS-TFT do projektorów 3LCD

Epson dostarczył 100 mln paneli HTPS-TFT do projektorów 3LCD
Zobacz więcej zdjęć »
Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, "Epson") poinformowało o dostarczeniu na rynek 100. milionowego panelu TFT LCD wykonanego w technologii HTPS (high-temperature polysilicon thin film transistor), przeznaczonego dla projektorów 3LCD.

Oznacza to możliwość wyprodukowania ponad 33,3 mln projektorów 3LCD – w każdym montowane są po 3 panele HTPS-TFT.

Epson rozpoczął prace na HTPS, serca projektorów 3LCD, w latach 80 ubiegłego stulecia, a w 1989 roku wyprodukował swój pierwszy projektor 3LCD. Od tego czasu produkcja paneli HTPS rośnie razem ze wzrostem rynku projektorów osiągając 50 mln w 2008 roku, a teraz 100 milionów, 25 lat od powstania pierwszego projektora 3LCD.  

W ostatnich latach wzrosły różne zastosowania projektorów 3LCD, do biurowych prezentacji, w biznesie, do rozrywki i kina domowego, w edukacji oraz w handlu i innych zastosowaniach komercyjnych. Kontynuując rozwój tej technologii zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami rynku, Epson jest nieprzerwanie od 13 lat największym dostawcą projektorów 3LCD* na świecie.

Epson konsekwentnie rozwija i usprawnia panele HTPS tak by dostarczać użytkownikom wyjątkowej jakości kolory, wysoki kontrast, precyzyjny, nie męczący dla oka naturalny obraz.

* Źródło: Badania Futuresource Consulting Ltd., 2001 - 2013 (liczba projektorów o jasności 500 lumenów i większej)

Więcej o panelach HTPS: http://global.epson.com/products/htps/

Więcej o technologii 3LCD: http://www.3lcd.com

 

Informacje o  firmie Epson

Epson jest globalnym liderem w dziedzinie innowacyjności, którego rozwiązania wykraczają poza oczekiwania klientów, niezależnie od tego, czy są to produkty do użytku w domu, biurze, handlu czy przemyśle. W szerokiej ofercie firmy znajdują się zarówno drukarki atramentowe, systemy drukowania i projektory 3LCD, jak i roboty przemysłowe, inteligentne okulary i systemy czujników. Są one kompaktowe, energooszczędne i precyzyjne.

Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia ponad 72 000 pracowników w 94 spółkach na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w ochronę środowiska naturalnego oraz rozwój społeczności, w których funkcjonujemy... http://global.epson.com/

Epson Europe — informacje

Epson Europe BV z Amsterdamu to regionalna centrala grupy odpowiedzialna za Europę, Środkowy Wschód, Rosję i Afrykę. Zatrudniający 1700 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2013 osiągnął sprzedaż równą 1517 milionom euro. www.epson.eu

Wizja ekologiczna 2050   http://eco.epson.com/

 

Dodatkowych informacji udzielają:

INDALO Public Relations: Zbigniew Blewoński, tel. 501 772 619, e-mail: zbigniew.blewonski@indalo.pl

Ewa Pytlak, ewa.pytlak@epson.pl, Marketing Coordinator
EPSON EUROPE B.V. Sp. z o.o.
Oddział w Polsce

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »