Technologie » Fotografia

Epson na charytatywnych warsztatach fotograficznych dla dzieci

Epson na charytatywnych warsztatach fotograficznych dla dzieci
Zobacz więcej zdjęć »
W dniach 28-30 września br. internetowy magazyn o fotografii, fotopolis.pl wspólnie z Fundacją Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego organizuje warsztaty fotograficzne.

Dzieciaki  z  małej, popegeerowskiej  wsi Wopławki pod Kętrzynem będą zachęcane do fotografowania przez Paulinę Mirowską - wykładowcę Akademii Fotografii.

Zdjęcia wykonane na warsztatach będą drukowane na drukowane na fotograficznej drukarce Epson L800. Z najlepszych prac, wydrukowanych w formacie A4 powstanie wystawa podróżująca po lokalnych bibliotekach.

 

Fundusze na zorganizowanie warsztatów pochodzą z charytatywnej aukcji zdjęć znanych polskich fotografików. Aukcja odbyła się z okazji 10-lecia fotopolis.pl. Redakcja portalu wspólnie  z  Fundacją  Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego wybrała małą miejscowość Wopławki w  gminie Kętrzyn.
Wopławki to popegeerowska wieś z dużą liczbą bezrobotnych i bardzo ubogą ofertą kulturalno-oświatowa dla dzieci.

W czasie warsztatów dzieci w wieku od 6 do 12 lat będą miały wyjątkową okazję, by pod okiem Pauliny Mirowskiej - wykładowcy Akademii Fotografii - odkryć świat fotografii analogowej i cyfrowej. Program warsztatów obejmuje tematy, z którymi  ich uczestnicy stykają się wokół siebie każdego dnia. Będzie to więc nie ylko fotografia krajobrazowa i architektur, ale także reportaż z życia ich rodzinnej miejscowości oraz portrety jej mieszkańców.

Warsztaty to nie tylko niepowtarzalna okazja do twórczego spędzenie czasu ale i szansa na zdobycie nowej pasji.

Podczas warsztatów dzieci korzystać będą z najnowszego sprzętu cyfrowego (aparaty dostarcza firma Olympus), a także będą samodzielnie robić analogowy aparat otworkowy. Zdjęcia wykonane na warsztatach będą na bieżąco drukowane na  drukarkach firmy Epson L800, by uczestnicy mogli pochwalić się efektami swojej pracy wśród rodziny czy w gronie rówieśników. Najlepsze fotografie zostaną zaprezentowane na wystawach w lokalnych bibliotekach i świetlicach.

Efekty będzie można oglądać także w relacji na portalu fotopolis.pl.

 

Drukarka fotograficzna Epson L800

Epson L800 to najnowsza fotograficzna drukarka wyposażona w unikalny system stałego zasilania w atrament. Dużej pojemności (70 ml) zewnętrzne pojemniki z atramentem umożliwiają wydruk do 1,8 tys. zdjęć formatu 10x15 cm bez uzupełniania atramentu. Druk odbywa się 6 kolorami w jakości lepszej niż w tradycyjnym fotolabie. Koszt wydruku zdjęcia 10x15 cm na najwyższej jakości papierze fotograficznym Epson Photo Premium Glossy to ok. 65 groszy.

Dodatkowych informacji udzielają:

INDALO Public Relations

Zbigniew Blewoński

tel. 501 772 619

e-mail: zbigniew.blewonski@indalo.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »