Technologie » Fotografia

Epson na Poligrafii w Poznaniu: termosublimacja i wielki format

Epson na Poligrafii w Poznaniu: termosublimacja i wielki format
Zobacz więcej zdjęć »
W dniach 21-23 maja Epson zaprasza na tegoroczne Targi Poligrafia 2013 w Poznaniu, gdzie będzie prezentował swoje najnowsze urządzenia do wielkoformatowego druku cyfrowego.

Zobaczyć będzie można m. in. wielkoformatowe drukarki atramentowe:
10-kolorową SureColor SC-S70610, termosublimacyjne SC-F6000 i SC-F7000, oraz
SC-T5000
do druku POS, plakatów, map i dokumentacji inżynierskiej z systemów CAD.

więcej o POLIGRAFIA 2013 http://poli.mtp.pl/pl/

 

SureColor-S to rodzina wielkoformatowych urządzeń o max. szerokości druku 64”. Drukarki wyposażone są w nowe głowice  MicroPiezo™ TFT drukujące w rozdzielczości 1440 dpi,  wykorzystując zestawy 4, 5, 8 lub 10 nowych, ekologicznych atramentów UltraChrome GS2 – w tym biały i metaliczny. Nowy atrament jest bezzapachowy, nie zawiera niklu i został oznaczony skandynawską ekoetykietą z łabędziem "Nordic EcoLabel". Zapewnia on trwałość i 3-letnią odporność wydruków na ekspozycję na zewnątrz. Trzy główne modele z tej rodziny to:

·         Epson SureColor SC-S30610 – to najprostsza i najtańsza z tej rodziny, 4 kolorowa (CMYK) drukarka o szybkości druku do 29,4 m2/h.

·         Epson SureColor SC-S50610 – to najszybsza drukarka z tej rodziny, 4 lub 5 kolorowa (CMYK+biały). Wyposażona w dwie głowice dzięki czemu drukuje z szybkością do 51,8 m2/h.

·         Epson SureColor SC-S70610 – to drukarka dla najbardziej wymagających, zapewnia najwyższej jakości druk z szybkością do 27,3 m2/h. Dostępne są dwie wersje różniące się liczbą atramentów: 8 (CMYK +  jasna magenta, jasny cyjan, jasnoczarny i pomarańczowy) lub 10 (8 + biały + metaliczny).

SureColor-F to najnowsze urządzenia termosublimacyjne SC-F6000 (44”) i SC-F7000 (64”) przeznaczone do druku na nośnikach termotransferowych w rozdzielczością do 720x1440 dpi. Drukarki wykorzystują nowy, ekologiczny atrament UltraChrome DS (CMYK).

Przeznaczeniem średnio- i wysokonakładowej 64-calowej drukarki SureColor SC-F7000 oraz nisko-
i średnionakładowej 44-calowej drukarki SureColor SC-F6000 jest wydajna produkcja wysokiej jakości nadruków na miękkich szyldach, odzieży sportowej, ubraniach, akcesoriach, materiałach promocyjnych i gadżetach.

SureColor-T to najszybsze na rynku, 4-kolorowe maszyny do zastosowań POS, CAD, GIS, drukujące w rozdzielczość 2880x1440 dpi na podłożach o max. szerokości 24, 36 i 44”. Specjalny pigmentowy atrament Epson UltraChrome XD zapewnia trwałe wydruki o wysokiej jakości, głębokiej czerni i szerokiej przestrzeni kolorów, z wyraźnymi liniami o minimalnej szerokości 0,02 mm.

Drukarka SC-T5000, o max. szerokości druku 36 cali, ma bardzo zwartą budowę, jest niewielka, elegancka i cicha, dzięki czemu bez problemu zmieści się w każdym biurze. Przedni panel sterowania zapewnia wygodę obsługi i umożliwia ustawienie urządzenia przy ścianie. Wydrukowanie strony A1
w trybie roboczym na zwykłym papierze zajmuje zaledwie 28 sekund. Wkłady atramentowe dostępne w rozmiarach 700 ml, 350 ml i 110 ml pozwalają zoptymalizować koszty eksploatacji.

Do SC-T5000 w wersji POS dołączone jest oprogramowanie PRESTIGE, stworzone specjalnie do produktów Epson by nawet osoby niemające doświadczenia mogły drukować plakaty od ręki. Oprogramowanie zawiera duży wybór gotowych układów graficznych, w tym motywy tematyczne dotyczące mody, artykułów spożywczych, podróży, zabawek i inne. To idealne rozwiązanie w przypadku reklam zmieniających się co tydzień i krótkoterminowych promocji.

Wszystkie drukarki SureColor są przyjazne środowisku i mogą być używane w zwykłych pomieszczeniach biurowych - nie wymagają żadnej specjalnej czy dodatkowej wentylacji. Spełniają one również wymagania normy ENERGY STAR gwarantując ograniczenie niekorzystnego wpływu
na środowisko i  ograniczenie zużycia energii.

 

Informacje o  firmie Epson

Epson jest globalnym liderem w dziedzinie obrazowania i innowacji. Epson dąży do tego, by przekraczać oczekiwania klientów, tworząc kompaktowe, energooszczędne i precyzyjne technologie. W szerokiej ofercie Epson znajdują się zarówno drukarki atramentowe, jak i projektory 3LCD, czujniki i inne mikrourządzenia. Chcąc pozyskać klientów z całego świata, firma Epson jako przedsiębiorstwo zdobywające kolejne rynki dostarcza najlepsze możliwe kompaktowe, energooszczędne, precyzyjne rozwiązania dla handlu i przemysłu.

Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia ponad 81 000 pracowników w 97 spółkach na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w ochronę środowiska naturalnego oraz rozwój społeczności, w których funkcjonujemy.

Wizja środowiskowa 2050http://eco.epson.com

Epson Europe

Epson Europe B.V., z siedzibą główną w Amsterdamie, zapewnia obsługę rynków europejskich, dalekowschodnich, rosyjskich i afrykańskich. Firma Epson Europe zatrudnia 1757 pracowników, a jej sprzedaż w roku obrachunkowym 2011 wyniosła 1546 miliony euro. www.epson-europe.com

Dodatkowych informacji udzielają:

 

Epson Europe BV                                                  INDALO Public Relations

Oddział w Polsce                                                  

Marta Menc-Maciejewska                                         Zbigniew Blewoński

tel. (22) 375 75 16                                                    tel. 501 772 619    

e-mail: marta.maciejewska@epson.pl                       e-mail: zbigniew.blewonski@indalo.pl

Internet: www.epson.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »