Technologie » Komputery

Epson ułatwia korzystanie z profili ICC użytkownikom drukarek Stylus Pro GS6000

Epson ułatwia korzystanie z profili ICC użytkownikom drukarek Stylus Pro GS6000
Zobacz więcej zdjęć »
Nowy program kwalifikowania nośników upraszcza i przyspiesza łączenie profesjonalnych nośników z zalecanymi profilami drukowania

Maj 2011 r. - W odpowiedzi na potrzeby klientów, firma Epson® opracowała Program kwalifikowania nośników, który tworzy bazę danych zalecanych powłok wraz z zoptymalizowanymi profilami ICC. Rozwiązanie to pozwala użytkownikom drukarki Epson Stylus Pro GS6000 rozpoznać zalecany profil za pomocą wyboru z listy w bazie online, eliminując potrzebę samodzielnego tworzenia profili oraz kontaktu z dostawcą rozwiązań RIP za każdym razem, gdy zostanie wybrany inny rodzaj nośnika lub inna marka.

Współpracując z niezależną firmą Color Concepts, zajmującą się profilowaniem, kwalifikacją i testowaniem, firma Epson zachęciła wszystkich producentów nośników odpowiednich dla drukarki Stylus Pro GS6000 do przetestowania materiałów w celu stworzenia profili ICC dla każdej powłoki.

Color Concepts przetestuje powłoki korzystając z oprogramowania RIP odpowiedniego dla Epson Stylus Pro GS6000. Wyniki trafią później do firmy Epson. Następnie zaś zostaną umieszczone w bazie danych online, do której dostęp będzie można uzyskać na stronie http://epson.color-base.com, gdzie w ciągu kilku sekund można wybrać odpowiedni nośnik i pobrać zalecane ustawienia profili.

„Opracowując tę bazę nośników, firma Epson chce klientom korzystającym z drukarki Stylus Pro GS6000 pomóc oszczędzić czas oraz zmniejszyć wysiłek potrzebny przy ustawianiu profili dla wybranych nośników” - powiedział Frans Craandijk, Epson Europe. „Baza danych pozwoli nam upewnić się, że klienci otrzymują możliwie najlepsze wyniki drukowania. Korzystając z zakwalifikowanych nośników i zalecanych profili z nimi związanych, użytkownicy będą mogli za każdym razem uzyskać dokładność i wysoką jakość wydruków."

Informacje o  firmie Epson

Epson jest globalnym liderem w dziedzinie obrazowania i innowacji. Epson dąży do tego, by przekraczać oczekiwania klientów, tworząc kompaktowe, energooszczędne i precyzyjne technologie. Oferta produktów firmy obejmuje drukarki oraz projektory 3LCD do zastosowań biznesowych  i domowych, a także inne urządzenia elektroniczne i ciekłokrystaliczne.

Grupa Epson, kierowana przez Seiko Epson Corporation z Japonii, zatrudnia na świecie ponad 80 tys. pracowników w 102 spółkach. Epson szczyci się stałym wkładem w glo­­balną ochronę środowiska, a także w funkcjonowanie społeczności, w których działa.

Informacje o  firmie Epson

Epson jest globalnym liderem w dziedzinie obrazowania i innowacji. Epson dąży do tego, by przekraczać oczekiwania klientów, tworząc kompaktowe, energooszczędne i precyzyjne technologie. Oferta produktów firmy obejmuje drukarki oraz projektory 3LCD do zastosowań biznesowych  i domowych, a także inne urządzenia elektroniczne i ciekłokrystaliczne. Grupa Epson, kierowana przez Seiko Epson Corporation z Japonii, zatrudnia na świecie ponad 80 tys. pracowników w 102 spółkach. Epson szczyci się stałym wkładem w glo­­balną ochronę środowiska, a także w funkcjonowanie społeczności, w których działa.  

Wizja środowiskowa 2050http://eco.epson.com

Epson Europe

Epson Europe BV z Amsterdamu to regionalna centrala grupy odpowiedzialna za Europę, Środkowy Wschód, Rosję i Afrykę. Zatrudniający 2400 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2009 osiągnął sprzedaż równą 1 875 milionom euro. www.epson-europe.com   

Dodatkowych informacji udzielają: 

Epson Europe BV                                                 

Oddział w Polsce                                                 

Dorota Wódka-Kot                                                 

tel. (22) 375 75 16                                                  

e-mail: dorota.kot@epson.eu                                  

Internet: www.epson.pl 

Obsługa Prasowa i PR:

INDALO Public Relations, ul. Grochowska 341/281A, 03-822 Warszawa

komórka: 501 772 619  zbigniew.blewonski@indalo.pl   Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »