Technologie » AGD - RTV

Epson wprowadza nowatorskie projektory biznesowe

Epson wprowadza nowatorskie projektory biznesowe
Zobacz więcej zdjęć »
Jasne i ostre obrazy z projektora o ultrakrótkim rzucie teraz także z interaktywnością Firma Epson ogłosiła wprowadzenie sześciu nowych projektorów 3LCD w dwóch nowych rodzinach.

Zastosowano w nich rozwiązania niespotykane wcześniej w projektorach biznesowych. Cztery modele w serii EB-1985WU, w tym pierwszy projektor Epson o rozdzielczości WUXGA ważący poniżej 5 kg oraz pierwszy projektor z technologią Miracast, łączą wysokość rozdzielczość z bardzo dużą jasnością — dwie kluczowe cechy w prezentacjach biznesowych. Z kolei dwa modele w serii EB-1430Wi zawierają interaktywne systemy konferencyjne o ultrakrótkim rzucie. Jeden z nich wyposażono w supernowoczesny mechanizm obsługi dotykowej opracowany przez firmę Epson.
Szymon Dej, VI Business Account Manager z Epson Europe wyjaśnia: „Od momentu wprowadzenia w tym roku przez firmę Epson technologii dotykowej, nauczyciele i uczniowie mają możliwość interaktywnej pracy przy użyciu palców albo specjalnych piór. Mogą podkreślać i pisać na wszelkich obrazach, slajdach, wykresach, a nawet filmach. Obsługa dotykowa to świetne rozwiązanie przy wspólnej pracy i burzach mózgów, dlatego wprowadziliśmy ją do projektorów o ultrakrótkim rzucie przeznaczonych do gabinetów posiedzeń i sal konferencyjnych. Rynek już od pewnego czasu domagał się projektorów biznesowych o wysokiej rozdzielczości odpowiadających wyjściowej rozdzielczości większości laptopów. Dlatego z prawdziwą przyjemnością wprowadzamy modele 1985WU, które łączą rozdzielczość WUXGA z bardzo wysoką jasnością”.
Wszystkie sześć projektorów bazuje na technologii 3LCD opracowanej przez Epson. Gwarantuje ona równie wysokie natężenie światła białego i barwnego, co przekłada się na jasność obrazu i wyrazistość kolorów. 
Modele z serii EB-1985WU (EB-1985WU, EB-1980WU, EB-1975W i EB-1970W) to projektory biznesowe z rozbudowanym zestawem interfejsów komunikacyjnych. Osiągają rozdzielczość WUXGA przy jasności 4800 lumenów, dzięki czemu prezentacje są bardziej szczegółowe i jaśniejsze nawet w świetle dziennym. Są wyposażone w dwa porty HDMI, złącza Wi-Fi i przewodowej sieci LAN, a także wbudowane głośniki o mocy 16 W. Wszystkie współpracują z aplikacją iProjection firmy Epson. Dodatkowo zawierają interfejsy Miracast i WiDi umożliwiające bezprzewodowe strumieniowe przesyłanie treści z tabletów czy smartfonów. 
Modele EB-1985WU, EB-1980WU, EB-1975W i EB-1970W będą dostępne od sierpnia br. ich ceny nie są jeszcze ustalone. 
Modele z serii EB-1430Wi (EB-1430Wi i EB-1420Wi) to projektory o ultrakrótkim rzucie przeznaczone do sal konferencyjnych, dodatkowo z funkcją obsługi dwóch piór. Nowy tryb udostępniania tablicy pozwala uczestnikom spotkania dodawać adnotacje do treści na tablicy z różnych inteligentnych urządzeń, bez konieczności instalowania żadnych specjalnych aplikacji. Funkcja dodawania adnotacji w wielu miejscach obrazu jeszcze bardziej ułatwia współpracę podczas spotkań z udziałem różnych biur.  Oba modele zawierają oprogramowanie EasyMP umożliwiające monitorowanie sieci, projekcję przez sieć i projekcję z kilku komputerów, a także aplikację Epson iProjection1 umożliwiającą udostępnianie i wyświetlanie materiałów z urządzeń dotykowych. Oba modele — EB-1430Wi i EB-1420Wi — wyróżniają się nie tylko jasnością na poziomie 3300 lumenów i rozdzielczością WXGA, ale także dwoma wejściami HDMI, wbudowanymi głośnikami 16 W i dwoma interaktywnymi piórami w zestawie. 
Projektor EB-1430Wi dodatkowo może być sterowany dotykowo. Sterowanie dotykiem to szybka obsługa za pomocą naturalnych gestów, szczególnie przydatna w akcentowaniu wybranych elementów prezentacji. Technologia ta jest bardzo precyzyjna, łatwa do skonfigurowania i poręczna w użyciu, dlatego świetnie dopełnia interaktywne pióra. Działa poprzez wytworzenie laserowej zasłony nad rzutowanym obrazem, która wykrywa zakłócenia powodowane przez jeden lub więcej palców. 
Projektory EB-1430Wi i EB-1420Wi będą dostępne w sprzedaży od września br., ich ceny nie są jeszcze znane.

Najważniejsze cechy — projektory z serii EB-1985WU EB-1985WU EB-1980WU EB-1975W EB-1970W
Rozdzielczość WUXGA WUXGA WXGA WXGA
Jednakowo wysoka moc światła białego i barwnego (w lumenach) 4800 4400 5000 5000
Technologia 3LCD dająca równie wysoką moc światła białego i barwnego
Łączność przez interfejsy Wi-Fi i WiDi/Miracast _ _
Duża żywotność lampy w godzinach (tryb ekonomiczny/normalny) 4000/3000 4000/3000 4000/3000 4000/3000
Automatyczna pionowa i pozioma korekcja geometrii obrazu
Funkcje asystenta ostrości i dopasowania do ekranu
2 porty HDMI, w tym jeden z funkcjonalnością MHL
Kopiowanie ustawień menu ekranowego
Funkcja podziału ekranu
Projekcja sieciowa, prezentacja bez użycia komputera bezpośrednio z pamięci USB
Współpraca z oprogramowaniem iProjection1
Oprogramowanie do projekcji z wielu komputerów obsługuje do 50 komputerów
Wbudowany głośnik 16 W

Najważniejsze cechy — projektory z serii EB-1430Wi EB-1430Wi EB-1420Wi
Jednakowo wysoka moc światła białego i barwnego (w lumenach) 3300 3300
Rozdzielczość rzeczywista (współczynnik proporcji obrazu 16: 10) WXGA WXGA
Ultrakrótki rzut
Obsługa przy użyciu dwóch piór
Obsługa dotykowa -
Kontrast 10 000:1
2 wejścia HDMI do wyświetlania zawartości wideo i audio w jakości HD
Wyświetlanie przez USB 4 w 1
Dodawanie adnotacji bez użycia komputera, elementy sterowania projektorem wyświetlane na ekranie
Oprogramowanie Easy Interactive Tools 3.0
Funkcja podziału ekranu
Wbudowany głośnik 16 W
Obsługa łączności przez Wi-Fi

Informacje o  firmie Epson
Epson jest globalnym liderem innowacyjności. Szeroka oferta firmy obejmuje produkty od drukarek atramentowych i systemów drukowania, przez projektory 3LCD i roboty przemysłowe po czujniki i inne mikrourządzenia. Chcąc pozyskać klientów z całego świata, Epson jako przedsiębiorstwo zdobywające kolejne rynki dostarcza najlepsze możliwe kompaktowe, energooszczędne, precyzyjne rozwiązania dla handlu i przemysłu.
Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia ponad 68 000 pracowników w 96 spółkach na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w ochronę środowiska naturalnego oraz rozwój społeczności, w których funkcjonujemy. http://global.epson.com/
Epson Europe — informacje 
Epson Europe B.V., z siedzibą główną w Amsterdamie, zapewnia obsługę rynków europejskich, dalekowschodnich, rosyjskich i afrykańskich. Zatrudniający 1727 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2012 osiągnął sprzedaż równą 1540 mln euro. http://www.epson.eu
Wizja ekologiczna 2050   http://eco.epson.com/

Dodatkowych informacji udzielają:
Ewa Pytlak, ewa.pytlak@epson.pl, Marketing Coordinator 
EPSON EUROPE B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce
INDALO Public Relations: Zbigniew Blewoński, tel. 501 772 619, e-mail: zbigniew.blewonski@indalo.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »