Technologie » AGD - RTV

Epson zaprasza na 12. Sopot Film Festival

Epson zaprasza na 12. Sopot Film Festival
Zobacz więcej zdjęć »
Ponad 120 seansów kinowych i plenerowych odbędzie się na tegorocznym, 12. międzynarodowym festiwalu filmowym Sopot Film Festival. Filmy wyświetlane będą z wykorzystaniem profesjonalnych projektorów 3LCD firmy Epson, partnera festiwalu.

Projekcje festiwalowe odbywać się będą w kilku lokalizacjach w Sopocie oraz w plażowym kinie letnim w MCKA Zatoka Sztuki na Plaży Północnej.
12. Sopot Film Festiwal odbywa się w dniach 14-22.07.2011,
program festiwalu:
www.sopotfilmfestival.pl

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Sopot Film Festival, to międzynarodowy festiwal filmowy, który wyrósł z małej, jesiennej imprezy filmowej. Od trzech lat prezentuje on przekrój kina światowego, najnowsze i najciekawsze pełnometrażowe produkcje światowego formatu a także filmowe powroty do historii kina. Filmy, które przemknęły przez sale kinowe oraz takie, które nigdy nie znalazły się w oficjalnej dystrybucji. W programie festiwalu co roku znajdują się filmy nagradzane i wyświetlane na największych festiwalach filmowych, takich jak: Cannes, Berlin, Wenecja, Rotterdam, San Sebastian, Locarno, Sundance oraz Toronto.

W tegorocznym programie znajdą się m.in.: konkurs europejskich debiutów filmowych, panorama kina duńskiego, panorama filmów o sztuce, retrospektywa Nicolasa Winding Refna, Aki Kaurismakiego i Focus on Animation oraz jazzowe koncerty do kina niemego m.in. Wojtka Mazolewskiego w duecie z Olo Walickim.

Sopot Film Festival to wieloformatowa, międzynarodowa impreza kulturalna. Pokazy filmowe odbywają się równoległe w najważniejszych miejscach kulturalnych Sopotu. W tym roku będą to: Multikino, Państwowa Galeria Sztuki, Scena Kameralna Teatru Wybrzeże, Multidyscyplinarne Centrum Kulturalno - Artystyczne Zatoka Sztuki oraz w Dworku Sierakowskich. Będą także koncerty na żywo do kina niemego, spotkania z twórcami oraz wystawy.

W tym roku obejrzeć będzie można m.in. panoramę nowego kina duńskiego, filmy o sztuce oraz retrospektywę Nicolasa Winding Refna, duńskiego reżysera, który zaczynał od mrocznych produkcji kręconych w Danii „Fear-X” i trylogii „Pusher” a ostatni jego film „Drive”, za który otrzymał w zeszłym roku Złotą Palmę na MFF Cannes, nakręcił już w USA. Nie zabraknie również panoramy animacji (Focus on Animation), najlepszych europejskich filmów sezonu oraz najgorszych filmów świata. Najważniejsza jest jednak sekcja konkursowa – Europejskie Debiuty Filmowe.

Projekcje festiwalowe odbywać się będą z wykorzystaniem, dobranych do potrzeb konkretnych sal kinowych, wysokiej jasności projektorach Epson wykorzystujących technologię 3LCD, gwarantującą najwyższą jakość obrazu, doskonałe nasycenie i najwyższą wierność kolorów. Do projekcji wykorzystane będą projektory  serii EB-19xx, G i Z.

 

Informacje o  firmie Epson

Epson jest globalnym liderem w dziedzinie obrazowania i innowacji. Epson dąży do tego, by przekraczać oczekiwania klientów, tworząc kompaktowe, energooszczędne i precyzyjne technologie. Oferta produktów firmy obejmuje drukarki oraz projektory 3LCD do zastosowań biznesowych  i domowych, a także inne urządzenia elektroniczne i ciekłokrystaliczne.

Grupa Epson, kierowana przez Seiko Epson Corporation z Japonii, zatrudnia na świecie prawie 78 tys. pracowników w 99 spółkach. Epson szczyci się stałym wkładem w glo­­balną ochronę środowiska, a także w funkcjonowanie społeczności, w których działa. http://global.epson.com

Epson Europe

Epson Europe BV z Amsterdamu to regionalna centrala grupy odpowiedzialna za Europę, Środkowy Wschód, Rosję i Afrykę. Zatrudniający 1.594 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2010 osiągnął sprzedaż 1.583 mln euro www.epson.eu

Wizja środowiskowa 2050http://eco.epson.com

 

Dodatkowych informacji udzielają:

 

Epson Europe BV                                                 

Oddział w Polsce                                                 

Dorota Wódka-Kot                                                 

tel. (22) 375 75 16                                                  

e-mail: dorota.kot@epson.pl                                   

Internet: www.epson.pl

Dorota Wódka-Kot                                              

Obsługa Prasowa i PR:

INDALO Public Relations, ul. Grochowska 341/281A, 03-822 Warszawa komórka: 501 772 619  zbigniew.blewonski@indalo.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »