Technologie » Internet

Ericsson IPTV - modele usługowe

Ericsson IPTV - modele usługowe
Zobacz więcej zdjęć »
Ericsson jest wiodącym producentem systemów do realizacji usług IPTV. Dzięki aliansowi z firmami Redback i Tandberg Ericsson może pochwalić się pełnym rozwiązaniem dla IPTV, które pozwala operatorom na wdrożenie urozmaiconych, interaktywnych i spersonalizowanych usług telewizyjnych.

Na koniec roku 2007 ponad 14 milionów ludzi na całym świecie korzystało z rozwiązania IPTV, ostatnie szacunki wskazują na to, że do końca bieżącego roku liczba ta zwiększy się do 24 milionów.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Ericsson przewiduje dalszy wzrost zainteresowania użytkowników rozwiązaniem IPTV. Zdaniem ekspertów firmy globalna liczba ludzi korzystających z IPTV sięgnie 140 milionów w roku 1013. Magnesem przyciągającym do korzystania z rozwiązania IPTV jest interaktywność jaką umowżliwia dostarczanie usług poprzez szerokopasmową sieć IP. Dzięki temu operatorzy mogą zaoferować swoim klientom zindywidualizowane oraz interaktywne serwisy takie jak wideo na żądanie, spersonalizowny portal użytkownika oraz wsparcie dla TV standardowej oraz HD. Dzięki nowemu oprogramowaniu middleware dla IPTV firmy Ericsson możliwe są dodatkowe funkcjonalności oparte na IMS takie jak zintegrowana komunikacja i możliwość zarządznia TV poprzez telefon komórkowy z funkcjami takimi jak przypominacze, nagrywanie, kontrola rodzicielska itp.

Więcej niż połowa najważniejszych 20 wdrożeń rozwiązania IPTV na świecie jest zarządzana videocentrycznymi routerami firmy Redback, będącej częścią grupy Ericsson. Lista klientów, którzy zdecydowali się wdrożyć IPTV zawiera takie fimy jak: AT&T, Belgacom, China Netcom, China Telecom, Chunghwa Telecom, Neuf-Cegetal, PCCW oraz Turk Telecom.

Do dzisiaj Ericsson zawarł łącznie ponad 230 kontraktów na rozwiązania IPTV. Na ogólną liczbę kontraktów składają się umowy na integrację systemów IPTV, infrastrukturę sieciową IPTV oraz kompleksowe rozwiązania IPTV.

Rozwiązanie IPTV firmy Ericsson zawiera wszelkie niezbędne elementy do zakończonego sukcsem wdrożenia usług IPTV. Rozwiązanie zawiera kluczowe komponenty z oferty firmy Ericsson i wiodących partnerów rynkowych. Ważną rolę odgrywają światowej klasy produkty kompresji wideo firmy Tandberg oraz nowa, oparta na IMS platforma middleware.

„Rozwiązania firmy Tandberg Television - dobrze znanej na rynku nadawców telewizyjnych - w naturalny sposób uzupełniają ofertę multimedialną firmy Ericsson. W Polsce Tandberg Television bierze aktywny udział w większości projektów multimedialnych. Na platformie firmy TTV będzie działała usługa Triple Play dla abonentów firmy Netia tworzona wspólnie z firmą TVN. Abonenci Telekomunikacji Polskiej są beneficjentami usług opartych na stacji czołowej IPTV wdrożonej i rozwijanej przez firmę Tandberg Television. To naturalnie nie wszystkie z naszych projektów w Polsce. Niektóre będą miały swoją inaugurację w przyszłym roku."- powiedział Paweł Sulikowski, Dyrektor Sprzedaży w firmie Tandberg.
Pracownicy firmy Ericsson w Polsce aktywnie uczestniczą we wspieraniu procesów przetargowych w Europie Środkowej oraz innych kontynentach min. w krajach takich jak: Japonia, RPA, Kolumbia.

„W ciągu ostatnich dwóch lat znacząco wzrosla pozycja firmy Ericsson jako dostawcy platform IPTV. Obecnie firmy telekomunikacyjne oraz niezależni eksperci postrzegają firmę Ericsson jako jednego z wiodących producentów systemów umożliwiających realizację usług IPTV. Jest to efekt wysiłków włożonych w projektowanie i rozwój własnych produktów, zwłaszcza platformy IAP middleware. Nie bez znaczenia jest również właściwy dobór partnerów, dzięki którym możliwe jest zainteresowanie kompleksowego rozwiązania." - powiedział Wojciech Kowalski, konsultant w firmie Ericsson.

Ericsson jest wiodącym na świecie dostawcą usług i serwisów dla operatorów telekomunikacyjnych. Będąc liderem rynku technologii komórkowych 2G i 3G, dostarcza usługi komunikacyjne i zarządza sieciami, które służą ponad 195 milionom użytkowników. Portfolio firmy zawiera infrastrukturę sieci stałych i mobilnych, Internet szerokopasmowy oraz rozwiązania multimedialne dla operatorów, firm i deweloperów. Spółka Sony Ericsson zapewnia konsumentom spersonalizowane telefony komórkowe.

Ericsson realizuje wizję „komunikacji dla wszystkich" poprzez innowacje, technologie i zrównoważone rozwiązania biznesowe. Firma jest obecna w 185 krajach, w 2007 roku ponad 70.000 pracowników wygenerowało dochód wysokości 27,9 miliardów USD (189 miliardów SEK). Założona w 1876 roku z siedzibą w Sztokholmie w Szwecji, firma Ericsson jest obecna na giełdach Sztokholmu i NASDAQ.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

promo

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »