Technologie » Telekomunikacja

Ericsson z nowym oprogramowaniem middleware IMS IPTV

Ericsson z nowym oprogramowaniem middleware IMS IPTV
Zobacz więcej zdjęć »
Ericsson rozszerza swoją ofertę TV o pierwsze na świecie oprogramowanie pośredniczące IPTV z integracją IMS (IMS IPTV Middleware). Opracowane przez firmę otwarte, oparte na standardach, całościowe rozwiązanie IPTV wspiera łatwość integracji i umożliwia operatorom wybór dostawców.

Wiodący dostawcy technologii TV zintegrowali swoje urządzenia konsumenckie, rozwiązania ochrony treści, serwery wideo i oprogramowanie aplikacyjne z nowym oprogramowaniem middleware IPTV firmy Ericsson. Jest to otwarte rozwiązanie klasy operatorskiej, które ma stanowić mechanizm napędowy przyszłych konwergentnych i różnych usług komunikacyjnych i rozrywkowych.

Całościowe rozwiązanie IPTV jest zgodne ze specyfikacjami Open IPTV Forum i jest pierwszym na świecie rozwiązaniem do wstępnego zintegrowania z IMS. Łączy ono kluczowe rozwiązania firmy Ericsson - nowe oprogramowanie pośredniczące IPTV z obsługą IMS, infrastrukturę sieciową IPTV, wiodące na rynku rozwiązania obróbki wideo oraz technologie wideo na żądanie - ze wzajemnie współpracującymi produktami niezależnych dostawców będących kluczowymi graczami rynku produktów TV, takich jak Accedo Broadband, Agama Technologies, Amino, HP, SecureMedia, Sun Microsystem, Tilgin, Verimatrix, i ZyXEL.

Eric Cooney, szef TV Solutions Ericsson, powiedział: „Ericsson połączył swoje wiodące rozwiązania sieciowe, rozwiązania z zakresu cyfrowej telewizji, możliwości z obszaru konsultingu i integracji systemów, z kluczowymi partnerami z branży, aby wypuścić kształtującą branżę platformę TV, stanowiącą realizację wizji Indywidualnej Telewizji. Koncentrujemy się na umożliwieniu operatorom zróżnicowanie ich oferty telewizyjnej i zaoferowanie innowacyjnych usług, które przyciągną, zatrzymają i rozbudzą konsumentów."

„Nasze nowe oprogramowanie pośredniczące (middleware) IPTV zostało zaprojektowane zgodnie z otwartymi standardami, dzięki czemu możliwa jest jego pełna wzajemna współpraca z produktami innych producentów. Oznacza to, że jako główny integrator możemy zaoferować naszym klientom wybór najlepszych w klasie, w pełni przetestowanych produktów, jako elementu wstępnie zintegrowanego całościowego systemu."

Nowe rozwiązanie oprogramowania pośredniczącego IPTV firmy Ericsson daje operatorom elastyczność i skalowalność której potrzebują dla stworzenia, wypróbowania i wdrożenia spersonalizowanej i interaktywnej telewizji i zaoferowania jej abonentom, jak również dostarczenia kompletnego pakietu TV, obejmującego interaktywność, mobilność i dostępność usług na żądanie.

Ericsson jest wiodącym na świecie dostawcą usług i serwisów dla operatorów telekomunikacyjnych. Będąc liderem rynku technologii komórkowych 2G i 3G, dostarcza usługi komunikacyjne i zarządza sieciami, które służą ponad 195 milionom użytkowników. Portfolio firmy zawiera infrastrukturę sieci stałych i mobilnych, Internet szerokopasmowy oraz rozwiązania multimedialne dla operatorów, firm i deweloperów. Spółka Sony Ericsson zapewnia konsumentom spersonalizowane telefony komórkowe.

Ericsson realizuje wizję „komunikacji dla wszystkich" poprzez innowacje, technologie i zrównoważone rozwiązania biznesowe. Firma jest obecna w 185 krajach, w 2007 roku ponad 70.000 pracowników wygenerowało dochód wysokości 27,9 miliardów USD (189 miliardów SEK). Założona w 1876 roku z siedzibą w Sztokholmie w Szwecji, firma Ericsson jest obecna na giełdach Sztokholmu i NASDAQ.

Aby uzyskać więcej informacji zapraszamy na strony www.ericsson.com lub www.ericsson.mobi

Oprogramowanie pośredniczące IPTV z integracją IMS firmy Ericsson

Oprogramowanie pośredniczące IPTV firmy Ericsson jest pierwszym na świecie rozwiązaniem do wstępnej integracji z IMS i działa także w sieciach nie obsługujących IMS. Platforma IMS firmy Ericsson jest oparta na otwartych standardach i umożliwia prawdziwą konwergencję sieci i usług na wspólnej platformie kierującej usługami telewizyjnymi i multimedialnymi opartymi na protokole IP. Otwarty standard umożliwia korzystanie z usług na każdym ekranie, w każdej sieci i wspiera pełną interoperacyjność. IMS poszerza telewizję o zintegrowaną komunikację i zapewnia elementy dające konwergencję, takie jak informacje o obecności, wysyłanie wiadomości / chat, rozszerzona kontrola rodzicielska i szereg innych innowacyjnych funkcji. Połączenie tych możliwości z usługami internetowymi Web2.0 dla wielu urządzeń otwiera drzwi do nowych konwergentnych aplikacji i usług, których na razie nie jesteśmy sobie w stanie nawet wyobrazić.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Ericsson
http://www.ericsson.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »