Firma » Praca

Esaliens o obowiązkach i korzyściach z PPK

Z inicjatywy Esaliens TFI w poniedziałek (20.05) podczas XIV Krakowskiego Forum Wynagrodzeń odbywa się panel poświęcony obowiązkom i korzyściom wynikającym z wprowadzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK).

 

Podczas panelu specjaliści od programów emerytalnych i benefitowych podzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat przydatności prywatnych inwestycji emerytalnych oraz szczegółowo odniosą się do procesu wdrożenia PPK. W panelu, na zaproszenie Esaliens TFI, wezmą udział eksperci z PFR, Fundacji GPW, Mercer Polska oraz Mentor S.A.  

„PPK stało się faktem - pierwsze instytucje zaprezentowały właśnie oferty na portalu mojePPK.pl, a firmy mogą już oficjalnie dokonywać selekcji instytucji zarządzających. Debiut nowego rozwiązania ma to do siebie, że zwykle jest widziany przez pryzmat obowiązków. My jednak zachęcamy pracodawców, by na wdrożenie PPK spojrzeli szerzej i bardziej systemowo. Odpowiednio skonstruowane i prowadzone PPK może być bowiem cenionym przez pracowników benefitem, który dodatkowo przyciągnie do firmy pracowników o poszukiwanym profilu. Nasz panel odpowie m.in. na pytanie, gdzie w konstrukcji PPK odnaleźć elementy, które pomogą wyróżnić się na konkurencyjnym rynku pracy lub związać ze sobą na dłużej najcenniejsze kadry. Omówimy również szczegółowo sam proces wdrożenia i ten praktyczny wymiar panelu na pewno przyda się firmom już w tym momencie” – mówi Przemysław Gawlak, Dyrektor Biura Sprzedaży i Rozwoju Planów Emerytalnych w Esaliens TFI.

Esaliens TFI po spełnieniu wszystkich wymogów ustawowych jako jedna z pierwszych instytucji została wpisana do ewidencji PPK i zaprezentowała swoją ofertę. Towarzystwo jest obecnie jednym z liderów rynku rozwiązań emerytalnych w Polsce, zarządzając aktywami w wysokości 4,2 mld zł, z czego ponad połowa to prywatne środki emerytalne klientów (PPE, PPO, PPZE, IKZE, IKE, asset management). Przez lata obecności na krajowym rynku TFI zdążyło przekonać do siebie szereg polskich i zagranicznych podmiotów, w tym m.in. największy na świecie fundusz emerytalny, którego polskimi aktywami zarządza w ramach usługi asset management. 

***

Kontakt dla mediów:

Robert Noremberg tel: +48 660 699 964, mail: r.noremberg@unicornmedia.pl

ESALIENS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA (dawniej Legg Mason) jest ekspertem w stymulowaniu zaangażowania pracowników poprzez produkty emerytalne i oszczędnościowe w zakładach pracy. Od 20 lat działa jako partner i doradca zespołów ds. benefitów i HR, zarządzając środkami w programach i planach pracowniczych. Prowadzi najstarszy i najdłużej działający pracowniczy program emerytalny (PPE) i jest jednym z liderów tego rynku w Polsce (ok. 16% rynku PPE z funduszami inwestycyjnymi). Jest kontrahentem dla ponad 100 spółek, w tym dużych korporacji z sektora finansowego, farmaceutycznego, energetycznego. Aktywa zarządzane przez Esaliens to 4,2 mld zł (na 30.04.2019). Obecnie TFI włącza do palety produktów Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). 

Niniejszy materiał ma wyłącznie charakter promocyjny, który należy traktować jako ilustrację, nie prognozę. Materiał ten nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego ani oferty publicznej w rozumieniu ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych, doradztwa inwestycyjnego, innego rodzaju doradztwa, ani rekomendacji do zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, jak również innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategie inwestycyjne. Esaliens TFI SA, zarządzające funduszami Esaliens, działa na podstawie decyzji z dnia 18.06.1998 r., wydanej przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

UnicornMedia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »