Firma » Finanse

Esaliens TFI znacznie rozszerza możliwości inwestycyjne w ramach IKE i IKZE

Nowość w ramach Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) oraz Indywidualnego Konta Emerytalnego (IKE) w Esaliens TFI. Od maja oszczędzający na kontach emerytalnych mogą lokować i pomnażać oszczędności w oparciu o rynki globalne.
Wychodzimy z założenia, że w parze ze wzrostem świadomości emerytalnej Polaków powinno iść rozszerzenie możliwości inwestycyjnych dla III filara emerytalnego, czyli IKE i IKZE. Rozbudowując ofertę oszczędzania na emeryturę o rynki z niemal całego świata, trafiamy jednocześnie w potrzeby bardziej wymagających klientów, którzy oczekują większej swobody inwestycyjnej. Nowe rozwiązania pozwalają na dokładniejszą personalizację inwestycji, zapewniając większe pole manewru w zakresie np. budowania indywidualnej strategii, dostosowanej do własnych preferencji – wyjaśnia Jacek Treumann, Członek Zarządu Esaliens TFI SA.

 

W związku z dokonaną zmianą, do dotychczasowych, lokalnych funduszy zarządzanych przez zespół Esaliens TFI, dołączyły subfundusze skupione w ramach zagranicznego funduszu parasolowego Esaliens. Każdy z nich lokuje środki w subfundusz bazowy i dzięki temu daje możliwość zainwestowania pieniędzy w najciekawsze i najbardziej perspektywiczne spółki ze światowych rynków (m.in. Europy, Azji i USA), ale również w szerokie spektrum papierów dłużnych i innych lokat. Tym samym klienci odkładający pieniądze w ramach III filaru mogą już teraz korzystać ze zdecydowanie bogatszych możliwości inwestycyjnych, mając do wyboru liczne strategie ukierunkowane na lokowanie kapitału na różnych rynkach, w różnych regionach świata.

 

Indywidualne Konto Emerytalne (IKE) i Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE), ze względu na swoja konstrukcję, wyróżniają się na tle innych dostępnych na rynku form oszczędzania. To przede wszystkim uprzywilejowane podatkowo sposoby oszczędzania na emeryturę, które, w razie nieoczekiwanej potrzeby, umożliwiają wcześniejsze wycofanie zgromadzonych środków.  IKE i IKZE dają również możliwość zwolnienia zgromadzonych oszczędności z 19% podatku od dochodów kapitałowych (tzw. podatku Belki).

Dodatkowo, w przypadku IKZE z zaoszczędzonych środków można odjąć 32%, 19% lub 18% odłożonej kwoty (w zależności od progu podatkowego posiadacza konta) od podstawy opodatkowania. Przy progu podatkowym 32% i maksymalnej dopuszczalnej wpłacie na IKZE (5 331,60 zł w 2018 r.) można będzie dzięki temu kontu zyskać nawet dodatkowe 1 706,11 zł. Zarówno w przypadku IKE, jak i IKZE, zgromadzone oszczędności mogą być dziedziczone, będąc przy tym zwolnione z podatku od spadków i darowizn.

IKE i IKZE to jedne z nielicznych metod oszczędzania w Polsce, które oferują tak namacalne i atrakcyjne przywileje podatkowe. Teraz dodatkowo IKE i IKZE w Esaliens będą przyciągały także rozległym wachlarzem możliwości inwestycyjnych. Złapanie globalnej perspektywy inwestycyjnej ma jeszcze jeden ważny aspekt – ograniczania ryzyka inwestycji, ponieważ zwiększa możliwości w zakresie dywersyfikacji – dodaje Jacek Treumann.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

UnicornMedia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 108724 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )