Kultura, sztuka » Kultura

Etniczne inspiracje w Muzeum Plakatu w Wilanowie

Etniczne inspiracje w Muzeum Plakatu w Wilanowie
Zobacz więcej zdjęć »
Folklor i motywy ludowe w grafice plakatu to temat przewodni wystawy „Etnoplakat”, na którą od 7 grudnia zaprasza Muzeum Plakatu w Wilanowie.

Elementy folkloru i ludowości od lat przenikają do kultury masowej, stając się źródłem inspiracji między innymi dla sztuki wizualnej. Zapożyczenia te przez jednych doceniane są za fakt popularyzowania elementów kultury ludowej wśród szerokiej publiczności, podczas gdy inni widzą w nich przejaw komercjalizacji i uproszczenia dziedzictwa kulturowego.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Okazją do szerszej dyskusji na ten temat jest rozpoczynająca się 7 grudnia br., w Muzeum Plakatu w Wilanowie wystawa „Etnoplakat. Inspiracje folklorem w plakacie polskim”, prezentująca wątki etniczne w plakacie polskim.  „Etnoplakat. Inspiracje folklorem w plakacie polskim” – to ekspozycja pełna optymizmu i kolorów. Na przykładach plakatów autorstwa wybitnych polskich twórców wystawa pokazuje efekty nawiązywania do kultury ludowej w polskiej grafice użytkowej. Łącząc prostotę z artystyczną finezją, prezentowane plakaty pokazują współczesne zagadnienia ujęte przez pryzmat motywów ludowych wpisujących się w formułę sztuki masowej.

„Etnoplakat. Inspiracje folklorem w plakacie polskim”

Otwarcie wystawy: 7 grudnia 2009 r.

Wystawę będzie można oglądać do 31 stycznia 2010 r. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »