Firma » Biznes

Eurofactor oferuje faktoring portfelowy dla firm i korporacji

Eurofactor oferuje faktoring portfelowy dla firm i korporacji
Zobacz więcej zdjęć »
Średnim firmom i dużym korporacjom, które wystawiają nawet kilkadziesiąt tysięcy faktur miesięcznie, Eurofactor Polska proponuje faktoring portfelowy.

Średnim firmom i dużym korporacjom, które wystawiają nawet kilkadziesiąt tysięcy faktur miesięcznie, Eurofactor Polska proponuje faktoring portfelowy. Usługa, które pomaga połączyć zewnętrzne finansowanie faktur z wewnętrznym działem rozliczeń oraz windykacji, została wyróżniona w rankingu „Najlepszy  produkt i usługa korporacji”.

W rankingu, który co roku opracowuje Gazeta Finansowa, są uwzględniane firmy tworzące produkty innowacyjne i elastyczne, usprawniające działania korporacji i dużych przedsiębiorstw.

- Faktoring portfelowy to usługa zapewniająca efektywne finansowanie dowolnie dużych wolumenów faktur. Co ważne, usługa jest skierowana do podmiotów charakteryzujących się szerokim portfelem drobnych odbiorców – nawet kilkadziesiąt tysięcy – oraz posiadających własne centrum rozliczeń i windykacji. To rozwiązanie, które w obecnej sytuacji gospodarczej pomoże uelastycznić prowadzenie biznesu. Jest oferowane w opcji z regresem lub bez regresu i uwzględnia bardzo długie terminy płatności – mówi Mariusz Wiśniewski, dyrektor sprzedaży Eurofactor Polska S.A.  

Eurofactor z nowym rozwiązaniem dla  międzynarodowych korporacji

Eurofactor w 2022 roku, w ramach Grupy Credit Agricole Leasing &Factoring (CAL&F), 
wprowadził rozwiązanie International Factoring Pass oparte na paneuropejskiej 
platformie faktoringowej. Platforma jest wspólna dla wszystkich podmiotów Grupy CAL&F 
we Francji, Niemczech, Belgii, Holandii, Hiszpanii, Włoszech, Polsce i Portugalii. 
- Zastosowanie tego rozwiązania sprawia, że wszystkie należące do Grupy CAL&F firmy 
faktoringowe mogą zaoferować usługę faktoringową międzynarodowym grupom, które chcą 
scentralizować negocjacje i zarządzanie swoimi programami z jednym faktorem, podpisując 
pojedynczą umowę faktoringową z Eurofactor/CAL&F France 
mówi Stanisław Atanasow, prezes zarządu Eurofactor Polska S.A. 
Platforma skierowana jest do przedsiębiorstw średniej wielkości i dużych 
korporacji, które działają w co najmniej dwóch krajach i mają łączne przychody 
powyżej 30 mln euro, z czego co najmniej 20 mln euro jest przeznaczone na Eurofactor (CAL&F) w ramach umowy faktoringowej. 

Przedsiębiorcy za pan brat z faktoringiem

Z raportowanych przez Polski Związek Faktorów (PZF) danych wynika, że w I kwartale 2022 roku firmy faktoringowe sfinansowały wierzytelności o łącznej wartości 105 mld zł. To aż o 33 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku, kiedy wynik ten wyniósł 79,1 mld zł. Z usług faktoringowych korzysta obecnie prawie 21 tys. krajowych przedsiębiorstw, które przekazły do sfinasowaia 5,5 mln faktur.

Eurofactor Polska w ciągu 3 pierwszych miesięcy tego roku odnotował dynamikę na poziomie aż 113% r/r. Spółka, która w ubiegłym roku świętowała jubuleusz 10-lecia działalności, należy do TOP10 firm faktoringowych w Polsce.

 

Polski Związek Faktorów (PZF) zrzesza większość podmiotów świadczących usługi faktoringowe w Polsce. Skupia obecnie 5 banków komercyjnych i 21 wyspecjalizowanych firm udzielających finansowania.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

maja.lidke@efl.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 14 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »