Rozrywka i wypoczynek » Sport

Europ Assistance Polska podsumowuje ferie zimowe 2016

Europ Assistance Polska podsumowała strukturę spraw assistance zrealizowanych podczas tegorocznych ferii zimowych. Najczęściej interwencje dotyczyły zgłoszenia z zakresu assistance samochodowego (73%) a zgłoszenia dotyczące kwestii medycznych stanowiły 27% interwencji.

Podczas tegorocznej zimy dobra pogoda w kraju sprzyjała wypadom w polskie góry a miłośnicy sportów zimowych mogli korzystać także z idealnych warunków do szusowania za granicą. Pomocy w kraju potrzebowało 78% osób, które zgłaszały się do Centrum Alarmowego. Jak pokazują statystyki Europ Assistance Polska z europejskich kurortów zimowych klienci najchętniej wybierali te we Włoszech (20%), Niemczech (17%) i Austrii (14%).

Duża frekwencja narciarzy i snowboardzistów na stokach znalazła swoje odzwierciedlenie w zgłoszeniach spływających do Centrum Alarmowego Europ Assistanca Polska. Najwięcej z nich dotyczyło wypadków narciarskich i typowych, zimowych urazów – kończyn górnych u snowboardzistów oraz dolnych u narciarzy. Niestety tegoroczne ferie zdominował sezon grypowy, stąd aż 71% zgłoszonych spraw medycznych wymagało konsultacji lekarskiej w zakresie nagłego zachorowania. Pomoc medyczna częściej organizowana była za granicą (57%) niż w Polsce (43%).

Z kolei kierowcy podczas tegorocznych ferii w głównej mierze zmagali się z awariami pojazdów (78%), których najczęstszymi przyczynami były problemy z akumulatorem, układem chłodzenia i hamulcami. Kolizje drogowe stanowiły natomiast 22% spraw, z jakimi zgłaszali się klienci. Pomoc techniczna świadczona była głównie w kraju, 90% wszystkich zgłoszeń trafiających do Centrum Alarmowego dotyczyła awarii i wypadków na polskich drogach. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Europ Assistance Polska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Dziś:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »