Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Europejski Tydzień Mobilności we Wrocławiu

Europejski Tydzień Mobilności we Wrocławiu
Zobacz więcej zdjęć »
Jest taki tydzień w roku, kiedy lepiej się przesiąść z samochodu do środka komunikacji miejskiej lub na rower. To właśnie Europejski Tydzień Mobilności jest takim czasem.

Pomysł pochodzi od Komisji Europejskiej, która w 2002 roku powołała do życia Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. U źródeł podjęcia tego kroku leżała podwójna troska. Po pierwsze, zrezygnowanie z poruszania się samochodem na rzecz komunikacji miejskiej, roweru lub spaceru ma zwrócić uwagę na zaprzestanie szkodliwych nawyków, jakie powoduje siedzący tryb życia i związany z nim brak ruchu. Po drugie pozostawienie dużej ilości samochodów w garażach oznacza również troskę o ekologię, gdyż czystość powietrza, zwłaszcza w wielkich europejskich aglomeracjach, pozostawia wiele do życzenia, nierzadko będąc przyczyną wielu groźnych chorób. Powołanie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu miało zwrócić uwagę na oba te groźne zjawiska. Dni poświęcone na promowanie alternatywnych środków transportu mają zwrócić uwagę obywateli na te istotne kwestie.

Europejski Tydzień Mobilności we Wrocławiu

Stolica Dolnego Śląska od lat bierze czynny udział w obchodach w ramach tygodnia. Jak zawsze w dniach 16-22 września przewidziano cały szereg atrakcji, które mają przypomnieć mieszkańcom Wrocławia o tym, że istnieją realne alternatywy w sposobach poruszania się po mieście. Najważniejszymi punktami są Dni Otwarte Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu i uroczysta Parada.

Dni Otwarte MPK od kilku lat cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród stałych mieszkańców miasta jak i turystów tłumnie przybywających do stolicy Dolnego Śląska. To właśnie tam, w zajezdni nr V można sprawdzić się w roli motorniczego i poprowadzić jeden z tramwajów na co dzień kursujących po mieście. Prezentacja nowych nabytków MPK pozwala na chwilę zasiąść za kierownicą najnowszych wrocławskich autobusów. Bardzo dużą popularnością cieszą się również darmowe przejazdy zabytkowymi tramwajami miejskimi.

W weekend 18-19 września po prostu trzeba być we Wrocławiu. Dla turystów ciekawą ofertę posiadają apartamenty wrocławskie, położone w centrum miasta.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dominik

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »