Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

EUROPEJSKIE CENTRUM IMMUNOTERAPII NOWOTWORÓW - SZANSA NA ROZWÓJ POLSKIEJ MEDYCYNY

Zdaniem ekspertów potencjał polskiej medycyny nie jest w pełni wykorzystywany. Taki stan rzeczy może wkrótce ulec zmianie. W Polsce trwają obecnie prace nad powstaniem Europejskiego Centrum Immunoterapii Nowotworów.

ECIN - W ODPOWIEDZI NA POWSTANIE PRZEŁOMOWYCH TERAPII

Terapie opracowywane w Polsce przez firmę Helix Immuno-Oncology, już wkrótce mogą umożliwić przełom w leczeniu nowotworów litych. Technologia Tumour Defence BreakerTM (TDBTM) ma szansę obudzić prawdziwy potencjał drzemiący
w immunoterapii nowotworów i zapewnić skuteczność wyleczenia na poziomie 90%. Europejskie Centrum Immunoterapii Nowotworów będzie pierwszym na świecie ośrodkiem, wykorzystującym połączenie technologii Tumour Defence BreakerTM i Solid Cancer CAR-T, również rozwijanej przez Helix. Ośrodek nie tylko pozwoli na efektywne wykorzystanie osiągnieć polskiej medycyny, ale także rozwój nauk medycznych.

Europejskie Centrum Immunoterapii Nowotworów to miejsce, w którym docelowo planujemy leczyć ok. 5 000 pacjentów rocznie, z możliwością późniejszego rozszerzenia o kolejne 10 000 osób. Wielką radością napawa fakt, że dzięki technologii Tumour Defence BreakerTM już w perspektywie kilku lat będziemy mogli skutecznie walczyć z nowotworami. Cieszy nas również, że wspomniany przełom na skalę międzynarodową nastąpi właśnie w naszym kraju. Wierzymy,
że dzięki ECIN, Polska stanie się światowym centrum immunoterapii i zwiększy swoją atrakcyjność dla inwestorów
- mówi dr Paweł Wiśniewski, Prezes Zarządu Helix Immuno-Oncology.

Prace badawcze nad technologią Tumour Defence BreakerTM prowadzone są już od 10-ciu lat w Kanadzie przez firmę biotechnologiczną Helix Biopharma. W ostatnich 12 miesiącach znaczna część oryginalnej technologii została przetransferowana do, działającej w Polsce, spółki Helix Immuno-Oncology. To właśnie te dwie firmy, jako jedyne na świecie, posiadają wyłączne prawa do TDBTM.

ECIN - DOSTĘPNY DLA PACJENTÓW już w 2020

Europejskie Centrum Immunoterapii Nowotworów powstanie w dwóch fazach. Pierwsza z nich zakłada modernizację istniejącej infrastruktury 5-ciu szpitali rozmieszczonych w całej Polsce. Staną się one tzw. klinikami satelitarnymi. Pozwoli to na wykorzystanie istniejącej już infrastruktury szpitali, nierzadko wyposażonych w najnowocześniejszą aparaturę medyczną. W fazie drugiej, mającej zakończyć się w IV kwartale 2020 r., powstanie nowoczesny szpital centralny, dedykowany immunoterapiom nowotworów.

Partnerami projektu są: Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie, Instytut Hematologii i Transplantologii w Warszawie, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., Moffitt Cancer Center and Research Institute (Floryda, USA) oraz Alberta Cell Therapy Manufacturing (Edmonton, Kanada).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Katarzyna Kowalska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »