Technologie » Komputery

Expressivo pomaga niewidomym

Expressivo pomaga niewidomym
Zobacz więcej zdjęć »
Już blisko 10 tysięcy niewidomych osób korzysta ze wsparcia IVONY – polskiego, uznawanego za najlepszy na świecie, syntezatora mowy. W najnowszym pakiecie przygotowanym dla potrzeb rehabilitacji, oprócz syntezatora mowy IVONA, znalazł się również program Expressivo.

Jak to działa
Dla osób z dysfunkcją wzroku, synteza mowy to często jedyny sposób na szybką komunikację i sprawne korzystanie z komputera oraz Internetu. Specjalna wersja syntezatora mowy IVONA, w połączeniu z programami odczytującymi zawartość ekranu komputera (screenreaderami), potrafi udźwiękowić każde stanowisko komputerowe. Dzięki temu osoby niewidome i niedowidzące mogą pracować z dowolną aplikacją komputerową.
 
Dodatki dla całej rodziny
Dodatkiem do pakietu jest Expressivo. Program posiada wiele rozbudowanych funkcji, bardzo przydatnych w życiu codziennym. Do jego najpopularniejszych zastosowań  należą: czytanie napisów w filmach i stron www oraz możliwość odsłuchiwania książek - nie tylko na komputerze, ale także na przenośnym odtwarzaczu MP3. Program ułatwia komunikację z popularnymi aplikacjami MS Outlook, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird i Skype. Do wyboru mamy wersje żeńskie, męskie, w języku polskim i angielskim.
 
Osoby niewidome i niedowidzące
W Polsce jest około 1,7 mln osób deklarujących problemy ze wzrokiem (według danych GUS). Z myślą o nich IVO Software Sp. z o.o. przygotowało pakiet rehabilitacyjny, zawierający syntezator mowy IVONA w trzech wersjach głosowych, program Expressivo i kolekcję bestsellerów literatury w formie audiobooków. Zakup oprogramowania jest finansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), który zatwierdził je jako oficjalny produkt medyczny.
 
IVO Software Sp. z o.o.
IVO Software Sp. z o.o. tworzy i rozwija produkty w zakresie syntezy mowy. Syntezator IVONA jest jednym z najlepszych na świecie. Potwierdzają to liczne wyróżnienia i nagrody. Od dwóch lat IVONA pozostaje bezkonkurencyjna w prestiżowym, międzynarodowym konkursie Blizzard Challenge, jako najbardziej podobna do głosu ludzkiego. IVO Software tworzy profesjonalne oprogramowanie, na bazie autorskiej technologii, znajdujące zastosowanie w biznesie i rehabilitacji osób niewidzących. Program Expressivo, dzięki przystępnej cenie, daje możliwości korzystania z technologii syntezy mowy praktycznie każdemu. Dodatkowe informacje: www.ivo.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRS

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »