Dom » Budownictwo

FACOM na wysokości

FACOM na wysokości
Zobacz więcej zdjęć »
FACOM wprowadza na rynek gamę 190 narzędzi i 9 akcesoriów przeznaczonych do prac na wysokości.Narzędzia SLS w każdych warunkach zachowują wygodę i parametry narzędzi standardowych, zaś system zaczepów FACOM zachowuje wysoką odporność na uderzenia, naprężenia i ekstremalne temperatury.

Każdy upadek narzędzia z wysokości jest niebezpieczny. Zarówno dla ludzi – użytkowników i zespołu pracującego w pobliżu, jak również instalacji – spadające narzędzie może uszkodzić część, np. skrzydło samolotu lub całkowicie unieruchomić linię produkcyjną. Narzędzia z gamy FACOM SLS pozwalają zabezpieczyć przestrzeń pracy zawodowej i zminimalizować ryzyko związane z upadkami, w tym uniknąć kosztów naprawy szkód. Zapewniają ciągłą pracę i brak przestojów. Przeznaczone są dla profesjonalistów, którzy regularnie montują, naprawiają i konserwują sprzęt, zarówno kilka jak i kilkadziesiąt metrów nad poziomem gruntu.

 

Kompletne rozwiązanie

Gama FACOM SLS obejmuje190 narzędzi z zaczepami, 3 linki, 2 pasy, 2 akcesoria do pasów i 2 karabińczyki. Zaczepy wykonuje się ze stalowych, elastycznych linek zalewanych metalem i zaciskanych za pomocą sprzężonej prasy. Wytrzymują one co najmniej 2-krotność ciężaru narzędzia. Zaczepyi pierścieniew narzędziach SLS są odporne na uderzenia, naprężenia i ekstremalne temperatury. FACOM zadbał, aby gama SLS charakteryzowała się nie tylko najwyższą jakością, ale także zachowała ergonomię i komfort użytkowania narzędzia.

 

Testy oraz łatwa identyfikacja

Podczas montażu pętli ze stalowej linki i zaciskania pierścienia, każde narzędzie poddawane jest jednostkowej próbie rozciągania. Kolejny sprawdzian, jaki przechodzą narzędzia to test w sytuacji rzeczywistej, w próbie polegającej na 400 upadkach. Pozytywne przejście tego testu kończy się wystawieniemcertyfikatu oraz nadaniem unikatowego numeru seryjnego grawerowanego na narzędziu. Taki system pozwala producentowi zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo oraz umożliwia identyfikację i śledzenie narzędzia przez cały okres jego użytkowania.

 

Co obejmuje gama FACOM SLS?

Gama FACOM SLS jest niezastąpiona zwłaszcza w budownictwie, telekomunikacji, stoczniach, elektrowniach wiatrowych i jądrowych, a także w produkcji, w tym przede wszystkim w przemyśle aeronautycznym, motoryzacyjnym i spożywczym.

Wśród narzędzi SLSznajdują się: klucze płaskie, oczkowe, oczkowo-płaskie , oczkowo-płaskie grzechotkowe, klucze do rur, grzechotki, klucze dynamometryczne, wkrętaki płaskie, Phillips i Pozidriv, klucze trzpieniowe, szczypce nastawne, szczypce tnące boczne i czołowe, szczypce długie, proste, o szczękach odchylonych, uniwersalne, do pierścieni osadczych, zaciskowe, do opasek, linijki giętkie, szczelinomierz, miary zwijane, oprawki do brzeszczotów, noże, młotki oraz przecinaki.

Z kolei akcesoria FACOM SLS obejmują: smycze z karabińczykami, smycze na nadgarstek, paski z klamrą metalową, paski z karabińczykami, pierścienie oraz karabińczyki.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »