Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Fakty i mity o wpływie roślin na alergików

W świadomości większości z nas utarło się, że rośliny mają niekorzystny wpływ na osoby z alergią czy chorujące na astmę. Prawdą jest, że wiele z kwiatów doniczkowych uczula przez pylenie.

Są jednak rozwiązania, które przy wykorzystaniu konkretnych gatunków roślin, mogą pomóc w walce z alergiami i astmą. Idealnym przykładem jest oczyszczacz powietrza Aria, który dzięki odpowiedniej technologii i wbudowanej roślinie, poprawia jakość powietrza. Wpływ roślin na alergików Wiele roślin doniczkowych uczula przez pylenie. Jednak niezgodne z prawdą jest, że mając alergię, nie można mieć ich w mieszkaniu. Wręcz przeciwnie, jest cała lista gatunków, które pozytywnie wpływają na jakość powietrza w domu i są zalecane dla osób z uczuleniami. Cześć z roślin doniczkowych zwiększa wilgotność powietrza w pomieszczeniu, ma właściwości dezynfekujące czy wytwarza olejki eteryczne, które dobrze wpływają na układ oddechowy. Dlatego firma Mateko daje swoim klientom dostęp do mobilnej aplikacją Tuya, z wbudowaną biblioteką roślin. Dzięki niej użytkownicy mogą sprawdzić, jakie gatunki będą dla nich najlepsze i wpłyną odpowiednio na choroby układu oddechowego. Hybryda łącząca technologię i moc roślin Jak pisaliśmy, same rośliny mają właściwości oczyszczające i mogą mieć pozytywny wpływ na alergików czy astmatyków. Firma Mateko, tworząc Arię, poszła o krok dalej i połączyła właściwości roślin ze znanym mechanizmem oczyszczania. Klasyczna technologia oczyszczacza powietrza ARIA wykorzystuje bakteriobójcze światło UV-C, filtr z węglem aktywnym HEPA oraz generator jonów, których skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń powietrza została udowodniona. Aria ulepsza ją jeszcze bardziej i zwiększa CADR (współczynnik dostarczania czystego powietrza) dzięki zastosowaniu Air Boostera Mateko, który wykorzystuje turbinę, aby przyspieszyć naturalny ruch powietrza. ARIA wciąga powietrze z dołu, prowadząc je przez wiele filtrów, a także komorę UV-C, by na koniec doprowadzić je do rośliny, gdzie w jej systemie korzeniowym zachodzi fitoremediacja niszcząca pozostałe toksyny i zanieczyszczenia, które mogą czaić się w powietrzu. W ten sposób zaawansowana filtracja oraz naturalna moc roślin wspólnie eliminują aż 99% wszystkich zanieczyszczeń, zapewniając świeże i czyste powietrze w pomieszczeniach, również dla osób z alergiami czy chorującymi na astmę.


Fot. MatekoRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MAGNIFICO MARKETING&PR CONSULTANTS
http://www.magnifico.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »