Dom » Wnętrza

Farby bezpieczne dla alergików

Alergia jest problemem, który dotyka coraz więcej ludzi, niezależnie od wieku. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że groźne alergeny mogą znajdować się także na ścianach naszych mieszkań – uczulające mogą być bowiem składniki niektórych farb. Jak unikać alergii i dobierać odpowiednie farby?

Szukaj odpowiednich symboli

Polscy producenci oznaczają bezpieczne dla alergików farby etykietką „hipoalergiczne”, oznaczając je charakterystycznym symbolem graficznym. Mówi nam on o tym, że dana farba została przebadana przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne – atest PTA jest gwarancją produktu najwyższej jakości. Na rynku znajdziemy również farby oznaczane zagranicznymi symbolami. Do tych zaliczymy chociażby znak „Błękitnego Anioła”, który znajduje się na produktach antyalergicznych z Niemiec i Skandynawii. Jeszcze innym znakiem rozpoznawczym może być „Eco-Label”, który zapewnia nas o tym, że decydujemy się na zakup produktu pozbawionego substancji toksycznych, rakotwórczych oraz innych szkodliwych dla naszego zdrowia, jak również środowiska.

Jakie farby wybierać?

Poszukując odpowiedniej farby dla alergika, powinniśmy szukać produktów wodorozcieńczalnych, które nie zawierają żadnych substancji uczulających, a co bardzo ważne, nie posiadają rozpuszczalników i amoniaku. Warto sięgać również po farby fotokatalityczne, które nie posiadają biobójczych środków chemicznych i charakteryzują się zdolnością do usuwania drobnoustrojów. Zrezygnować powinniśmy z wszelkich produktów rozpuszczalnikowych i mineralnych.

Przygotowanie ściany

Aby zabezpieczyć się przed skutkami alergii, należy się też odpowiednio przygotować do malowania ścian. Przez każdorazowym malowaniem, powinniśmy wyrównywać wszelkie nierówności na powierzchni, w których może gromadzić się kurz. Ściany powinny być zawsze w pełni suche, ponieważ wilgoć może powodować powstawanie grzybów.

Farby do podłóg? Sprawdź to!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Majkel007

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »