Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Fascynująca droga przez zmysły

Fascynująca droga przez zmysły
Zobacz więcej zdjęć »
W drogę przez zmysły zaprasza gliwickie CH FORUM. Wystawa pod takim hasłem będzie dostępna w tym centrum do 29 listopada. Składa się na nią aż 19 interaktywnych stanowisk i pól doświadczalnych, które potrafią nieźle zaskoczyć odbiorcę.

Taka prezentacja odbywa się po raz pierwszy w Polsce. Demonstruje, jak poprzez zmysły człowiek odbiera świat oraz jakie bodźce na niego działają. Poprzez interaktywność wciąga widza i zachęca do eksperymentowania ze zmysłami. To ucieszy zwłaszcza młodszych gości wystawy. Intrygująco brzmią już same nazwy niektórych stanowisk, np.:  Mruczący Kocioł, Kolorowy Las, Dziecięcy Magiel czy Elektryczne Pchły.

Indywidualnie wystawę można zwiedzać codziennie w godzinach pracy centrum.  Jednakże zorganizowanym grupom uczniów FORUM umożliwia korzystanie z niej w asyście profesjonalnych przewodników.  Tę rolę pełnią będą naukowcy związani z Politechniką Śląską, którzy przygotowali dodatkowe atrakcje: zajęcia „Mróz jakiego nie znacie", z widowiskowymi eksperymentami m.in. z użyciem ciekłego azotu.

Liderem zespołu wspierającego akcję w CH FORUM z ramienia Politechniki jest dr inż. Jarosław Sikorski - potrafiący przystępnie i z humorem wytłumaczyć złożone zjawiska.

Zostały jeszcze ostatnie wolne terminy na zajęciach dla klas, które odbywają się w dni powszednie.
W soboty i niedziele goście indywidualni również mogą wziąć udział w podobnych zajęciach (godz. 16:00) i/lub też skorzystać z asysty przewodników (godz. 14:00 - 17:00).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

bezstronny22

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »