Motoryzacja » Moto Serwis

Felgi aluminiowe czy stalowe?

Felgi aluminiowe czy stalowe?
Zobacz więcej zdjęć »
Rosnąca popularność felg aluminiowych wypiera z rynku tradycyjne rozwiązanie jakim jest montowanie kół stalowych. Czy felgi aluminiowe mają szanse na całokowitą dominację?
Felgi aluminiowe mają jedną niepodważalną zaletę. Nie ma lepszego spopsobu na poprawienie wyglądu wizualnego jak właśnie poprzez zastosowanie odpowiedniego modelu obręczy ze stopów lekkich. Mnogość wzorów i kolorystyki sprawia, że możemy dowolnie kształtować wygląd całego samochodu. To właśnie dzięki takim kołom nasze auto zyska nowoczesny, elegancki lub sportowy charakter. Entuzjaści tuningu wizualnego w pierwszym rzędzie powinni zapoznać się z ofertą lidera na rynku felg tuningowych, firmy O-Z Racing.

Jesli spojrzymy na zastosowanie felg samochodowych pod tym kątem, felgi stalowe są zupełnie bez szans. Takie obręcze nawet po zastosowaniu plastikowych kołpaków w żaden sposób nie wplywają na uatrakcyjnienie wyglądu zewnętrznego naszego samochodu. "Stalówki" mają jednak inne zalety, na które warto zwrócić uwagę, chociażby obserwując stan naszych dróg. Wielu kierowców daży sympatią felgi stalowe ze względu na niższą cenę, za jaką można je nabyć oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Jesli zdaży nam się pogiąć obręcz stalową na jednej z gęsto rozsianych na naszych drogach dziur, przywrócenie jej do stanu używalności wymaga zazwyczaj wykonania kilku solidnych uderzeń młotkiem wykonanych przez doswiadczonego pracownika serwisu wymiany opon. Natomiast naprawa felgi aluminiowej wiąże się z dużo bardziej skomplikowanymi czynnościami i konicznością zastosowania specjalnych narzędzi.

Felgi stalowe nie są więc wciąż bez szans w walce o względy posiadaczy pojazdów, ale postęp techniczny może w niedługim czasie to zmienić.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Sklep online z felgami aluminiowymi
http://felgido.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »