Test1

Test1 test1

test

test test

poprzedni następny

Rozrywka i wypoczynek » Sport

Ferie zimowe 2016 – raport Okazje.info

Ferie zimowe 2016 – raport Okazje.info
Zobacz więcej zdjęć »
Ferie zimowe to doskonała okazja do wypoczynku nie tylko dla uczniów, którzy mają w tym czasie upragnioną przerwę od zajęć szkolnych, ale i dla wszystkich innych miłośników białego szaleństwa.

Badanie przeprowadzone przez serwis Okazje.info na początku stycznia 2016 roku pokazuje, że góry są najczęściej wybieraną destynacją. Tegoroczne ferie na południu Polski planuje spędzić ponad 41% ankietowanych. Czy osoby te uprawiają sporty zimowe? Jeżeli tak to jakie? A jak zamierza wykorzystać ten czas reszta badanych?  Na te i inne pytania odpowiada analiza Grupy Okazje.

Przerwa świąteczno-noworoczna dopiero co dobiegła końca, a już zaczął się sezon ferii zimowych, który potrwa do końca lutego. Wielu z nas korzysta w tym czasie z urlopu, by oddawać się zimowemu szaleństwu. Największa grupa ankietowanych, która wzięła udział w badaniu przeprowadzonym na portalu Okazje.info[1], wyjeżdża w tym czasie w góry. Takie plany zadeklarowało aż 41% osób. Z kolei 32,3% zamierza pozostać w mieście. Natomiast plany związane z wyjazdem za granicę podczas ferii ma 9% ankietowanych.

Ferie zimowe na stoku

Zdecydowana większość osób wyjeżdżających zimą w góry uprawia sporty zimowe. Najbardziej popularną dyscypliną wciąż pozostaje jazda na nartach. Są też tacy, którzy próbują swoich sił na desce snowboardowej. To jednak nadal rzadziej wybierana forma rekreacji – jako sport uprawiany zimą wskazało ją 10,6% ankietowanych, podczas gdy  narty wybrało aż 35,2%. Śnieg, mróz i wysokości nie są jednak dla każdego i nie każdy musi je lubić. Ponad połowa przebadanych osób – 54%, zadeklarowała, że nie uprawia żadnych sportów zimowych. Część z nich nie wyjeżdża więc w góry, tylko spędza ferie w mieście.

Sprzęt narciarski i snowboardowy nie należy do najtańszych. Z tego względu wielu miłośników białego szaleństwa decyduje się na jego wypożyczanie. Z kolei ci, którzy mają własny wymieniają go z reguły raz na kilka lat. W tym roku takich zakupów planuje dokonać 23% osób wyjeżdżających w góry. 11% ankietowanych zdecydowało, że potrzebne są im nowe narty lub snowboard, z kolei 12% myśli o nowej odzieży i akcesoriach.

Ferie zimowe w mieście

Zimowa przerwa od nauki, czy pracy spędzona w mieście może być równie ciekawą propozycją dla tych, którzy potrzebują odrobiny odpoczynku. W ten sposób ferie planuje spędzić 32,3% ankietowanych. Jak będą wypoczywać?

Najwięcej osób, bo 40,8%, preferuje relaks w domowym zaciszu. Natomiast 18,9% skorzysta z otwartych w tym czasie licznych lodowisk. Jazda na łyżwach to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. To także forma aktywności, która wprowadzi nas w prawdziwie zimową atmosferę. Z kolei ci, którzy zimą marzą już o wakacjach nad wodą, mogą wybrać się na basen. To sposób na spędzenie ferii w mieście, który wskazało 14% ankietowanych. Wśród badanych znaleźli się także maniacy filmowi, którzy wolny czas poświęcą na wyprawy do kina (10,3%) oraz osoby, które preferują atrakcje przygotowywane na ten okres przez galerie handlowe (7%). Ferie zimowe to również doskonała okazja, aby spędzić więcej czasu z bliskimi, na przykład odwiedzić mieszkającą w innym mieście rodzinę, czy przyjaciół. Na taki pomysł wpadło 9,1% respondentów.

Jeżeli do tej pory rezygnowaliśmy z choćby krótkiego urlopu w czasie ferii zimowych, warto w tym roku o tym pomyśleć. Wyjazd w góry, za granicę, czy nawet pozostanie w mieście i skorzystanie z oferowanych przez nie atrakcji, pozwoli nam choć na chwilę zrelaksować się i nabrać sił na kolejne długie miesiące. W końcu większość z nas następny urlop weźmie dopiero w wakacje.

 [1] Badanie zrealizowane w dniach 13-18 stycznia 2016 roku, na grupie 385 internautów. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

38PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »