Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Festiwal Gier Planszowych w CH Focus

Festiwal Gier Planszowych w CH Focus

Gry planszowe, karciane, strategiczne, zręcznościowe, rodzinne oraz wiele innych atrakcji czeka na gości bydgoskiego CH Focus już w marcu. W piątki i soboty w galerii odbywać się będzie Festiwal Gier Planszowych. To będzie doskonała okazja do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi, a także do zdrowej rywalizacji. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

Gry planszowe wracają do łask. Coraz popularniejsze stają się spotkania w gronie przyjaciół i rodziny, podczas których rozgrywane są partie planszówek, niekiedy trwające nawet kilka godzin. Powstają także specjalne przestrzenie dla fanów tego typu rozrywki w centrach handlowych, kawiarniach czy domach kultury. Z taką inicjatywą wychodzi także CH Focus. Podczas marcowych weekendów mieszkańcy Bydgoszczy i okolic będą mogli wziąć udział w Festiwalu Gier Planszowych i zmierzyć się z przeciwnikami. Oprócz turniejów zaplanowano wiele innych atrakcji, takich jak strefa Pokemon TCG z nauką zasad gry, kącik dla najmłodszych z popularnymi grami oraz nagrody za zakupy.

 

Co czeka fanów gier? Podczas turnieju będą mogli zagrać w dwuosobową zręcznościówkę – Grę w kotka i pyszczek, planszówkę z przyrodą w roli głównej – Kaskadię czy grę strategiczną – Draftozaur. Najmłodsi uczestnicy z kolei mają okazję spróbować swoich sił w grze Ekosystem, nominowanej do Golden Geek Award 2014 aż w 4 kategoriach, a starsze dzieci i dorośli zagrać w Red 7, magnetyczną rozgrywkę – Klask!, karcianą grę Karak Goblin, rodzinny Magiczny Labirynt czy w Mindbug, która łączy w sobie przystępność i prostotę zasad ze strategiczną głębią rozbudowanej gry karcianej.

 

Oprócz przygotowanych turniejów wszyscy klienci będą mieli możliwość zagrania w dowolne planszówki przez cały dzień, poza godzinami turniejów.

 

Gry planszowe mają wiele zalet. Uczą logicznego myślenia, rozwijają zmysł taktyczny, ukazują zasady działania ekonomii, ale przede wszystkim integrują. Wspólne spędzanie czasu i rozgrywki karciane, strategiczne czy zręcznościowe ponownie zyskują na popularności. W CH Focus stworzyliśmy okazję do takiego spotkania. Przez cały marzec będzie można wziąć udział w turnieju gier planszowych. Różnorodność przygotowanych gier sprawia, że do rywalizacji mogą stanąć dorośli jak i dzieci – zachęca do udziału w wydarzeniu Gregory Pertus dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.

 

Zasady udziału w turnieju

Turnieje odbędą się w systemie pucharowym z liczbą rund uzależnioną od liczby uczestników. Gracze w pierwszej rundzie są przydzielani do stolików losowo, następnie rozgrywają poszczególne partie, gdzie do kolejnej rundy przechodzi zwycięzca danej rozgrywki. Zwycięzca partii zgłasza wynik do stolika sędziowskiego.

Podczas turnieju obowiązują oficjalne zasady gry. W dowolnym momencie rozgrywek turniejowych można poprosić sędziego o podejście w celu rozstrzygnięcia kwestii spornych lub szczegółowego wyjaśnienia zasad. Niedozwolone jest korzystanie z pomocy widzów, urządzeń zewnętrznych oraz innych komponentów, których nie znajdziemy w pudełku z grą. Na turnieju obowiązują zasady fair-play, których złamanie może skutkować dyskwalifikacją z turnieju przez sędziego.

 

Harmonogram turniejów

·         3 marca (piątek) – Gra w kotka i pyszczek (początek o godz. 17.00)

·         4 marca (sobota) – Kaskadia (start o godz. 14.00)

·         10 marca (piątek) – Draftozaur (start o godz. 17.00)

·         11 marca (sobota) – Ekosystem (start o godz. 14.00)

·         17 marca (piątek) – Red 7 (start o godz. 17.00)

·         18 marca (sobota) – Klask! (start o godz. 14.00)

·         24 marca (piątek) – Karak Goblin (start o godz. 17.00)

·         25 marca (sobota) – Magiczny Labirynt (start o godz. 14.00) i Mindbug (start o godz. 17.30)

 

Zapisy do udziału w turnieju przyjmowane są pod adresem email: zapisy@gryfocus.pl. Festiwal Gier Planszowych w centrum handlowym Focus będzie odbywał się w piątki i soboty marca (3-25.03 br.) w godzinach 15.00-20.00 w piątki i 12.00-20.00 w soboty. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe oraz karty prezentowe na zakupy o wartości 400 zł.

 

Patronem wydarzenia jest Centrum Gier Pegaz, a patronat objęło radio Eska.

 

Nagrody za zakupy

Dodatkowo na klientów robiących zakupy w dniach 3-25 marca w CH Focus czekają niespodzianki. Klubowicze programu #maszokazje za paragon o wartości min. 150 zł będą mogli otrzymać grę planszową. Wystarczy zarejestrować swój zakup w Punkcie Odbioru Nagród. Do programu #maszokazje można dołączyć każdej chwili.

 

Więcej informacji nt. planowanych wydarzeń znajduje się na www: https://focusbydgoszcz.pl/.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MonikaG.

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »