Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Festiwal Recyklingu w Sieradzu

„Historia kołem się toczy” – pod takim hasłem odbędzie 14 czerwca br. jubileuszowy X Festiwal Recyklingu organizowany przez Miasto Sieradz oraz Centrum Utylizacji Opon Organizację Odzysku.

Konkursy, warsztaty oraz wieczorny koncert zespołu Marynarze Łodzi - to atrakcje przygotowane przez organizatorów tegorocznej dziesiątej już edycji Festiwalu Recyklingu dla mieszkańców Sieradza oraz aglomeracji łódzkiej. 14 czerwca boisko przy Szkole Podstawowej nr 10 przy al. Grunwaldzkiej 10 zamieni się w miasteczko festiwalowe, w którym będzie można wziąć udział w mega planszowej grze edukacyjnej i sprawdzić się w rozmaitych konkurencjach prowadzonych na przystankach informacyjno – edukacyjnych. Zorganizowany zostanie również komputerowy konkurs wiedzy, w którym uczestnicy będą mieli okazję wykazać się wiedzą z zakresu ekologii.

Podczas Festiwalu będzie można wziąć udział w zawodach lekkoatletycznych - rzucie zużytą oponą na odległość na specjalnie przygotowanej do tego celu rzutni, a także zadbać o kondycję fizyczną podczas warsztatów „zrzuć oponkę”, zorganizowanych w formie wspólnych ćwiczeń na powietrzu z użyciem przygotowanych akcesoriów.

Na uczestników Festiwalu czekać będzie również zabawa ze zdalnie sterowanymi samochodzikami oraz warsztaty, podczas których będzie można stworzyć ze zużytych opon nowe przedmioty, takie jak paski, czy bransoletki, nadając oponom „drugie życie”. Organizatorzy nie zapomnieli także o najmłodszych. Dla dzieci przygotowany został konkurs na najciekawszą ekologiczną formę słowno-muzyczną, może to być skecz, przedstawienie, miniatura czy piosenka z choreografią. Konkurs skierowany jest do przedszkolaków i klas I-III szkół podstawowych.

Festiwalowi Recyklingu towarzyszyć będzie studio plenerowe, które na bieżąco będzie informować słuchaczy, o wydarzeniach w dniu festiwalowym. Na wszystkich uczestników Festiwalu Recyklingu czekają wartościowe nagrody i upominki przygotowane przez organizatorów imprezy.

- Festiwal to duże wydarzenie w Sieradzu łączące dobrą zabawę dla całych rodzin i edukację w zakresie recyklingu. Cieszymy się, że jako organizacja realizująca ogólnopolski program aktywnej edukacji ekologicznej i  propagująca  zagadnienia związane z tematyką recyklingu i odzysku opon możemy wspólnie z władzami Sieradza zwrócić uwagę ludzi, w tym dzieci i młodzieży na problematykę ochrony środowiska. – mówi Wojciech Grochowski z Centrum Utylizacji Opon. – Tegoroczna jubileuszowa dziesiąta edycja Festiwalu będzie wyjątkowa pod względem atrakcji, zabaw i nagród przygotowanych dla naszych gości.  

Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Łódź. Szczegółowe informacje o X Festiwalu Recyklingu oraz harmonogram wydarzeń dostępny jest na stronie www.gumowysurowiec.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

TCA

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »