Społeczeństwo » Społeczeństwo

Finał akcji SZTYGAR dla SENIORA

Finał akcji SZTYGAR dla SENIORA
Zobacz więcej zdjęć »
Początek Nowego Roku to również finał akcji charytatywnej SZTYGAR dla SENIORA. Klienci e-sklepu www.wegielsztygar.pl wraz z Synergio Group SA - właścicielem marki WEGIEL SZTYGAR® - wspólnie przekazali wsparcie finansowe Stowarzyszeniu mali bracia Ubogich.

Zostanie ono przeznaczone na pomoc samotnym osobom w podeszłym wieku, głównie na walkę z samotnością. Z podarowanych środków sfinansowany zostanie sprzęt medyczny oraz szkolenia wolontariuszy.

Samotni seniorzy, to obecnie najbardziej zapomniana i potrzebująca wsparcia grupa w naszym społeczeństwie. Pozbawieni rodziny i przyjaciół, pozostawieni sami sobie nie mogą liczyć na szeroki strumień pomocy instytucjonalnej. Tylko kilka organizacji w Polsce za główny cel obrały sobie pomoc tym osobom. Jedną z nich jest Stowarzyszenie mali bracia Ubogich. Ich wolontariusze wspierają seniorów w codzienności, starają się zaradzić wielkiej samotności, którą nieustannie odczuwają.

Warto pomagać – Sztygar potrafi
Od wielu lat SYNERGIO GROUP SA działania charytatywne kieruje w stronę seniorów. Obecnie najbardziej niedostrzeganej i potrzebującej grupy społeczeństwa. Na początku lutego dochód w wysokości 1% od kupionej w grudniu - na stronie sklepu internetowego - każdej tony węgla został przekazany na rzecz Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.
- Wszyscy staramy się pomagać. Cieszymy się, że dzięki naszym Klientom, ich zakupom ekogroszków marki WĘGIEL SZTYGAR®  udało się nam wspólnie zasilić konto Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. Satysfakcja z sukcesu akcji charytatywnej jest tym większa, że środki zostaną wykorzystane w pierwszym półroczu nowego roku głównie na doraźną pomoc – zakup sprzętu medycznego i okularów oraz profesjonalizację wolontariuszy, czyli szkolenia również w udzielaniu pierwszej pomocy. Od wielu lat nasze działania pomocowe kierowane są stronę seniorów, bo ciągle to najbardziej zmarginalizowana i potrzebująca wsparcia grupa. Pomoc materialna to jedno, ale największym palącym problemem jest samotność tych ludzi. To choroba na którą nie ma leku. Jedynym remedium są spotkania z przyjaciółmi-wolontariuszami, którzy odwiedzają swoich podopiecznych kilka razy w miesiącu oraz spotkania z innymi seniorami. Rozmowa, wspólne wypicie herbaty, pomoc w najprostszych czynnościach dnia to wszystko ma dla seniorów ogromne znaczenie – to duże wsparcie na które nikt inny nie ma czasu. Uwaga wolontariusza, jego życzliwość i zainteresowanie to często jedyna radość samotnych seniorów
– mówi Anna Gruszka, Dyrektor ds. Marketingu, Sprzedaży i Rozwoju.

mali bracia Ubogich przeciw stereotypowi starości
Stowarzyszenie mali bracia Ubogich od 15. lat przeciwdziała marginalizacji osób starszych, łamie stereotypy na temat starości i alarmuje społeczeństwo o trudnej sytuacji seniorów w Polsce.
Cel Stowarzyszenia to docierać do osób najbardziej potrzebujących pomocy, do tych dla których największą bolączką jest samotność. Ich wolontariusze to nie tylko pomocnicy osób starszych, ale przede wszystkim ich przyjaciele.
- Wspólna akcja charytatywna z SYNERGIO GROUP SA to dla nas zaskoczenie, ale i ogromna radość. Dzięki takim inicjatywom nasze działania pomocowe będą mogły objąć zasięgiem większą liczbę potrzebujących. Walka z samotnością to nasz sztandarowy cel. Aby go realizować musimy szkolić wolontariuszy, którzy są największą wartością naszej organizacji. Bowiem to oni w Warszawie, Poznaniu, Lublinie i Pruszkowie otaczają opieką samotnych, odwiedzają podopiecznych mieszkających samotnie, troszczą się o ich zdrowie i kondycję psychiczną. Towarzyszą seniorom na co dzień. Nierzadko są ich przyjaciółmi.  – mówi Joanna Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia "mali bracia Ubogich".
 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

http://www.synergio.pl/
http://www.synergio.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »