Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Finał RECEPTY na sukces – ogólnopolskie warsztaty dla przyszłych farmaceutów i lekarzy w Bydgoszczy

Finał RECEPTY na sukces – ogólnopolskie warsztaty dla przyszłych farmaceutów i lekarzy w Bydgoszczy
Zobacz więcej zdjęć »
Już 19 maja, w bydgoskim Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, studenci farmacji i kierunku lekarskiego spotkają się podczas finału 4. edycji programu „Recepta na sukces. O współpracy lekarza i farmaceuty”.

Podczas wydarzenia, jego uczestnicy będą mieli szansę zgłębić wiedzę na temat efektywnego budowania profesjonalnej relacji na polu zawodowym.

Collegium Medicum w Bydgoszczy już 19 maja wypełni się słuchaczami – przyszłymi farmaceutami i lekarzami. Spotkanie to będzie niepowtarzalną okazją do nawiązania kontaktów z przedstawicielami drugiego zawodu i podniesienia kompetencji. Wydarzenie poprowadzi Marcin Olkowicz – trener i konsultant ds. komunikacji, wykładowca Collegium Civitas, który już po raz kolejny będzie moderował spotkanie „RECEPTY…”. Wraz z praktykami współpracującymi na co dzień – lekarzem i farmaceutą, poprowadzą specjalny warsztat, dzięki któremu pomogą słuchaczom zrozumieć istotę poprawnej współpracy oraz efektywnej komunikacji w życiu zawodowym.

Uczestnicy spotkania będą mieli również okazję wziąć udział w specjalnym talk-show wraz z przedstawicielami firmy Gedeon Richter, inicjatorami projektu „RECEPTA na sukces”. Doświadczeni specjaliści tej międzynarodowej firmy farmaceutycznej, odpowiedzą na wszystkie pytania publiczności, dotyczące szczegółów branży. Podczas tego wyjątkowego talk-show studenci, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej w smartfonach, będą mogli zadawać prelegentom nurtujące ich pytania.

Podczas spotkania w Bydgoszczy na studentów czeka również atrakcyjna forma warsztatu z komunikacji, z wykorzystaniem gier zespołowych, która zapewni uczestnikom dużą dawkę energii i emocji. Celem warsztatu jest integracja grupy oraz wypracowanie metod skutecznej komunikacji, poprzez dynamiczne, praktyczne ćwiczenia.

- 4. edycja „RECEPTY na sukces” jest świetną okazją do przełamania stereotypów na temat branży medycznej i farmaceutycznej oraz nawiązania pozytywnych relacji między studentami obu tych kierunków. Obecny system wymaga zmian, jednak nie tylko formalnych, ale również w mentalności ludzi. Dotychczasowe spotkania pokazały nam, że młode pokolenie przyszłych farmaceutów i lekarzy jest silnie zmotywowane do ulepszania tych relacji. Są również specjalistami zorientowanymi na sukces i rozwój, jak i na dobro pacjenta, dlatego mają niezwykłą świadomość istoty komunikacji i konieczności nawiązywania partnerskiej współpracy. Zaproponowany przez nas program i warsztaty komunikacyjne to krok zmierzający do podniesienia ich kompetencji i zdobycia umiejętności miękkich, które mogą okazać się kluczowe dla pracy w zespołach interdyscyplinarnych” – mówi Aleksandra Daniszewska z firmy Gedeon Richter.

Tegoroczny finał „RECEPTY na sukces” odbędzie się w ramach Interdyscyplinarnego Konkursu Umiejętności Klinicznych, organizowanego z ramienia Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji (PTSF). Całe wydarzenie będzie transmitowane na profilu „RECEPTY na sukces w farmacji” na Facebooku, 19 maja, od godziny 15:00.

„RECEPTA na sukces. O współpracy lekarza i farmaceuty” jest innowacyjną odsłoną projektu „RECEPTA na sukces w farmacji”, stworzoną w odpowiedzi na aktualne potrzeby zgłaszane przez studentów farmacji i kierunku lekarskiego. Głównym celem jest nabycie przez nich umiejętności budowania profesjonalnej relacji, które mogą nie tylko wpłynąć na zwiększenie satysfakcji z wykonywania zawodu, ale mogą również polepszyć jakość obsługi pacjentów, za co za tym idzie, ogólną działalność służby zdrowia. Finałowe spotkanie w Bydgoszczy poprzedziły trzy debaty z udziałem studentów, zorganizowane w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Podczas spotkań ich uczestnicy podjęli wspólny dialog na temat sytuacji dotyczącej współpracy na linii lekarz-farmaceuta, jaka obecnie panuje w Polsce, a także szukali rozwiązań istniejących problemów. Otwartość, inteligencja, ambicja i wspaniały idealizm pozwoliły uczestnikom przełamywać panujące stereotypy oraz wysunąć ciekawe wnioski, które stały się doskonałą podstawą do przygotowania finałowego spotkania „RECEPTY…”, w którym wezmą udział studenci farmacji i kierunku lekarskiego z całej Polski.

* * *

O Gedeon Richter Polska Sp. z o.o.

Gedeon Richter to jedna z największych firm sektora farmaceutycznego w Europie. Zajmuje się produkcją, badaniami i rozwojem leków. Gedeon Richter, jako inicjator programu „Recepta na sukces w farmacji”, ma na uwadze rozwój młodych osób, wkraczających na ścieżkę zawodową w obszarze farmacji. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

RedNacz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »