Technologie » Komputery

Firma One Identity przejmuje Balabit

Firma One Identity przejmuje Balabit
Zobacz więcej zdjęć »
Firma One Identity, należąca do Quest Software, globalny lider w zarządzaniu tożsamością i dostępem (IAM), przejmuje Balabit, wiodącego dostawcę rozwiązań do zarządzania uprzywilejowanym dostępem (PAM), analityki kont uprzywilejowanych i centralnego zarządzania logami.

       Przejęcie Balabitu umożliwi firmie One Identity stworzenie bardziej efektywnych rozwiązań do zarządzania uprzywilejowanym dostępem.

       Rozwiązania Balabitu dotyczące analityki uprzywilejowanych kont i centralnego zarządzania logami wzbogacą portfolio produktów One Identity z zakresu zarządzania tożsamością i dostępem

 

Firma One Identity, należąca do Quest Software,  globalny lider w zarządzaniu tożsamością i dostępem (IAM), przejmuje Balabit, wiodącego dostawcę rozwiązań do zarządzania uprzywilejowanym dostępem (PAM), analityki kont uprzywilejowanych i centralnego zarządzania logami.

 

Organizacje poszukują sposobów aktywnego zapobiegania atakom cybernetycznym, które dokonywane są za pomocą kont uprzywilejowanych. Przed takimi zagrożeniami chronią rozwiązania PAM, oferowanie przez Balabit. Zmniejszają ryzyko naruszenia danych, dokonywanego za pomocą przejętych przez atakujących kont uprzywilejowanych. Ponadto zbierają  i analizują dane z sesji uprzywilejowanych i identyfikują nietypowe aktywności użytkowników, zapewniając w ten sposób bardziej skuteczną ochronę przed wewnętrznym i zewnętrznym zagrożeniem.  

 

Opracowana przez Balabit technologia zarządzania sesją, została wbudowana w nowe rozwiązanie One Identity Safeguard w ramach partnerstwa OEM. Dzięki przejęciu, One Identity będzie rozwijać kompletne rozwiązania PAM i IAM na bazie analiz kont uprzywilejowanych, wykorzystujących algorytmy uczenia maszynowego. One Identity będzie również kontrolować rozwój technologii Balabitu, by w przyszłości tworzyć jeszcze potężniejsze rozwiązania z obszaru zarządzania uprzywilejowanym dostępem.

 

Dzięki pozyskaniu Balabitu będziemy dostarczać naszym klientom i partnerom najlepsze w swojej klasie rozwiązania do zarządzania sesjami i kontami uprzywilejowanymi. Cieszymy się, że możemy powitać zespół Balabitu w One Identity i oczekujemy dalszego zaangażowania w opracowywanie innowacyjnych technologii – powiedział John Milburn, prezes i dyrektor generalny One Identity.

 

Cieszymy się, że możemy dołączyć do rodziny One Identity i wzbogacić oferowane przez nią rozwiązania IAM o naszą technologię i doświadczenie – powiedział Zoltan Gyorko, dyrektor generalny firmy Balabit. – Dzięki naszej współpracy obecni i potencjalni klienci oraz partnerzy Balabitu będą korzystać z wiodących na rynku narzędzi PAM w ramach szerszej gamy pierwszorzędnych rozwiązań PAM i IAM z portfolio One Identity. Razem możemy stworzyć nowe możliwości dla naszych klientów i partnerów, by chronić ich przed wewnętrznymi i zewnętrznymi zagrożeniami.

 

Analityka konta uprzywilejowanego Balabitu stanowi doskonałe uzupełnienie funkcji analizy tożsamości dostępnej w naszym nowym rozwiązaniu Starling IARI – powiedział Jackson Shaw, starszy dyrektor ds. zarządzania produktami w One Identity. – Połączenie naszych technologii pozwoli klientom mieć większą kontrolę nad tym, jakie uprawnienia mają ich uprzywilejowani użytkownicy oraz w jaki sposób z nich korzystają. Analityka tożsamości i konta uprzywilejowanego to potężne połączenie, które z przyjemnością wprowadzamy na rynek.

 

Uproszczenie procesu wdrażania rozwiązań z zakresu zarządzania tożsamością i dostępem

 

Niewiele organizacji jest w stanie wdrożyć każdy element kompletnego rozwiązania IAM, obejmującego zarządzanie uprzywilejowanym dostępem i tożsamością. Dzięki pozyskaniu technologii Balabitu i włączeniu jej do modułowego i zintegrowanego portfolio rozwiązań One Identity, organizacje będą lepiej przygotowane do wdrożenia IAM i dostosowania do swoich potrzeb.

 

Dzięki integracji z już wdrożonymi w firmie systemami bezpieczeństwa, rozwiązanie PAM Balabitu pozwala na elastyczne podejście skoncentrowane na ludziach, które poprawia bezpieczeństwo IT i nie tworzy przy tym dodatkowych barier dla działalności biznesowej.

Portfolio rozwiązań Balabitu obejmuje:

 

·         Zarządzanie sesją uprzywilejowaną (Privileged Session Management – PSM). PSM To rozwiązanie stworzone z myślą o biznesie, które można szybko wdrożyć – płynnie bowiem integruje się z istniejącymi sieciami. Umożliwia kontrolę aktywności użytkowników uprzywilejowanych oraz ich dostępu do zdalnych systemów informatycznych, rejestruje ich działalność w łatwy do przeszukania sposób, zapewnia odtwarzalny w trybie filmowym audyt oraz zapobiega szkodliwym działaniom.  Gromadzi dane o działaniach użytkowników niezbędne do profilowania i umożliwia pełne zbadanie sesji użytkownika, by przeprowadzić dochodzenie w przypadku naruszenia danych.

 

·         Analityka konta uprzywilejowanego (Privileged Account Analytics – PAA) – rozwiązanie integruje szczegółowe dane z PSM oraz różnorodne dane kontekstowe i przetwarza je za pomocą unikalnych zestawów algorytmów. Na tej podstawie tworzy profile zachowań, które są ciągle aktualizowane za pomocą mechanizmów uczenia maszynowego. Rozwiązanie pozwala na wykrywanie podejrzanego działania, identyfikację nietypowych i ryzykownych zachowania. W przypadku zagrożenia wysyła alert do zespołu bezpieczeństwa IT lub automatycznie przerywa daną sesję.

 

·         syslog-ng dostarcza danych z logów kluczowych do zrozumienia, co dzieje się w środowisku IT. Niezależnie od tego, czy chodzi o aktywność użytkownika, dane dotyczące wydajności czy ruchu w sieci, syslog-ng zbiera je i centralizuje, pomagając jednocześnie organizacjom usuwać nadmiar informacji i uzyskiwać pełną przejrzystość środowiska IT.

Szerokie grono Partnerów

Klienci zarówno Balabitu, jak i One Identity polegają na zaufanych partnerach, którzy dostarczają niezawodne technologie. Balabit ma silną globalną sieć partnerską, która zostanie przyłączona do One Identity Partner Circle, umożliwiając jednocześnie partnerom obu firmy rozszerzenie zakresu i zasięgu ich oferty.

O One Identity          

One Identity, należy do Quest Software, pomaga organizacjom uzyskać właściwe zarządzanie tożsamością i dostępem (IAM). Dzięki szerokiej ofercie rozwiązań One Identity pomaga organizacjom w pełni wykorzystywać ich potencjał, nie ograniczając go żadnymi zabezpieczeniami, a jednocześnie chroniąc przed zagrożeniami. Ponad 7 500 klientów na całym świecie korzysta z rozwiązań firmy, aby zarządzać ponad 125 milionami tożsamości, które zwiększają ich wydajność, jednocześnie zapewniając dostęp do danych.

Więcej informacji znajduje się na stronie http://www.oneidentity.com.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

j.melon@neuron.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »