Gospodarka » Żywność

Firma PepsiCo Polska wyróżniona tytułem Business Superbrands 2013

Firma PepsiCo Polska wyróżniona tytułem Business Superbrands 2013
Zobacz więcej zdjęć »
Firma PepsiCo Polska otrzymała prestiżowy tytuł Business Superbrands 2013, potwierdzając tym samym obecność w gronie najsilniejszych marek korporacyjnych na polskim rynku. W tegorocznej edycji o certyfikat przyznawany przez organizację Superbrands. Ltd. ubiegało się 308 marek biznesowych.

Warszawa, 20 listopada 2012 - Po raz kolejny organizacja Superbrands Ltd. wyłoniła najsilniejsze marki biznesowe w Polsce. Wśród tegorocznych laureatów znalazła się firma PepsiCo, światowy lider rynku artykułów żywnościowych i napojów, która została wyróżniona tytułem Business Superbrands 2013 w kategorii marki korporacyjne.


Wyboru najsilniejszych marek biznesowych dokonała Rada Marek Superbrands złożona grupy niezależnych ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie marketingu, badań, strategii, brandingu, reklamy i PR. Eksperci ocenili siłę wizerunkową poszczególnych marek na polskim rynku przyznając każdej z nich punkty od -50 „bardzo słaba marka" do +50 „bardzo silna marka". Średnia ocen wymagana do otrzymania certyfikatu została w tym roku podwyższona, co sprawia, że wyróżnienie stało się jeszcze bardziej elitarne.

W przygotowywanym równolegle zestawieniu marek konsumenckich Superbrands 2013 wyróżnione zostały trzy marki z portoflio PepsiCo Polska. W kategorii „Soki napoje i wody" tytuł Superbrands 2013 otrzymały Lipton Ice Tea oraz Pepsi, natomiast w kategorii „Słodycze lody
i przekąski" nagrodzona została marka Lay's. O przyznaniu tytułu Superbrands 2013 decydował dwuetapowy proces certyfikacyjny, który składał się z badania konsumenckiego przeprowadzonego przez niezależny instytut GfK Polonia na grupie 15 tysięcy respondentów  oraz z oceny eksperckiej dokonanej przez Radę Marek. W tegorocznej edycji Superbrands a liście marek, przedstawionych do oceny, znalazły się łącznie 1 863 marki konsumenckie podzielone na 30 kategorii.

Międzynarodowa organizacja The Superbrands Ltd. powstała w 1994 roku w Wielkiej Brytanii jako jedyna niezależna jednostka na świecie promuje idee brandingu na drodze identyfikacji, nagradzania i prezentacji marek. Obecnie działa w 87 krajach, przyznając od 17 lat tytuły Superbrands i Business Superbrands. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

United_PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »