Firma » System prawny

Firma Valdi z certyfikatem rzetelnej Firmy

Zakupy przez internet wiążą się z permanentnym ryzykiem – klienci obawiają się zarówno o kwestie finansowe, logistyczne oraz jakościowe prezentowanych na stronach www produktów.

Co jakiś czas docierają do nas informacje na temat firm, które pojawiają się w sieci tylko po to, aby oszukać rzesze naiwnych klientów, proponując im atrakcyjny cenowo towar, który nigdy nie trafia do odbiorców. Taki stan rzeczy nie wpływa korzystnie na wizerunek branży e-commerce, która w niektórych kręgach kojarzona jest z ciemnymi i niepewnymi interesami.

Remedium na opisane wyżej zagrożenia oraz wątpliwości są liczne portale, umożliwiające konsumentom wymianę opinii na temat danej firmy. W sieci możemy odnaleźć liczne zestawienia, tabele oraz rankingi, wskazujące nam na sklepy, którym możemy zaufać. Niestety także tego typu działania mogą wzbudzać wątpliwości, gdyż nie mamy pewności kto za nimi stoi oraz czy są to osoby godne zaufania.

Rozwiązaniem na przyszłość może okazać się program Rzetelna Firma, działający pod patronatem Krajowego Rejestru Długów, czyli instytucji, której nie można zarzucić stronniczości, czy też chęci wprowadzania konsumentów w błąd. Program Rzetelna Firma ma za zadanie promować rzetelność płatniczą oraz przejrzystość działalności podmiotów gospodarczych. Firmy, które przejdą proces weryfikacji otrzymują specjalny certyfikat zaświadczający o tym, że dany podmiot nie posiada długów, działa wedle zasad uczciwej konkurencji oraz posiada dobrą opinię wśród konsumentów. Każda osoba jest w stanie wejrzeć w dane takiej firmy,sprawdzić prawdziwość numerów NIP oraz Regon, a także zapoznać się ze składem kierownictwa lub rady nadzorczej. Mówiąc wprost, stykając się z podmiotem, któremu przysługuje certyfikat Rzetelnej Firmy, możemy byc pewni, że nie jest on jedynie sezonowym sklepem nastawionym na szybki i nieuczciwy zysk kosztem naiwnych klientów.

Jak pisaliśmy już wczesniej – o certyfikat Rzetelnej Firmy starają się także sklepy internetowe. Jednym z nich jest m.in. sklep Valdi.pl, zajmujący sie sprzedażą leków, kosmetyków oraz prezerwatyw. Mówi Łukasz Walczuk – administartor sklepu:

- Dzięki certyfikatowi "Rzetelnej Firmy" jesteśmy bardziej wiarygodni w oczach Klienta. Jest to przydatne przede wszystkim w momencie, gdy dana osoba styka się z naszym sklepem po raz pierwszy. Wystarczy, że kliknie ona na specjalny banner, a przekona się, że jesteśmy firmą, której warto zaufać.

Wydaje się, że z biegiem czasu pojawi się jeszcze więcej programów, zrzeszających sprzedawców, pragnacych zaprezentować swoją firmą w jasnych i przejrzystych barwach. Konsumenci mogą się tylko z tego cieszyć, gdyż otrzymają cały wachlasz możliwości, by sprawdzić autentyczność danego podmiotu. Wzrost transparentności sklepów może tylko wyjść na dobre branży e-commerce, zapewniając jej dalszy – i tak już od dluższego czasu niezwykle dynamiczny – rozwój.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Valdi.pl
http://www.valdi.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »