Firma » Biznes

Fitch Ratings potwierdza ocenę EFL na poziomie A

Agencja Fitch w wysłanym 7 lutego br. komunikacie potwierdziła długoterminowy rating kredytowy dla Europejskiego Funduszu Leasingowego na bardzo wysokim poziomie „A” z perspektywą stabilną.

Agencja Fitch w wysłanym 7 lutego br. komunikacie potwierdziła długoterminowy rating kredytowy dla Europejskiego Funduszu Leasingowego na bardzo wysokim poziomie „A” z perspektywą stabilną. Jest to  jedna z najwyższych ocen, jakie posiadają obecnie działające w Polsce instytucje finansowe.

Agencja w uzasadnieniu wysokiej oceny podkreśliła zaangażowanie kapitałowe i kredytowe właściciela Credit Agricole S.A. oraz bardzo wysokie prawdopodobieństwo wsparcia ze strony  akcjonariusza.

Przynależność EFL do Credit Agricole S.A. zapewnia stabilność finansową. EFL jest ściśle nadzorowany przez Credit Agricole S.A. Działając w ramach wspólnej marki jest dobrze zintegrowany z centralnym zarządzaniem i obowiązującą w całej Grupie polityką ryzyka.

EFL to jedna z największych i najbardziej znanych firm leasingowych w Polsce.

W ciągu 32 lat działalności na polskim rynku firma  zdobyła zaufanie blisko 370 tys. klientów, którzy sfinansowali aktywa o łącznej wartości 86 mld. W 2022 roku wartość sfinansowanych przez EFL  inwestycji wyniosła 8,7 mld pln. W rezultacie EFL  zwiększył udziały rynkowe  do 9,9 proc. z 9,3 proc. w 2021.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

maja.lidke@efl.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »