Rozrywka i wypoczynek » Sport

Fitness dla każdego

Fitness dla każdego
Zobacz więcej zdjęć »
Ktoś mógłby pomyśleć, że zajęcia fitness to bułka z masłem, że wystarczy się trochę powyginać i będziemy mogli mówić o sukcesie.

Tak naprawdę jednak musimy podkreślić, że fitness jest bardzo precyzyjną grupą ćwiczeń, które powinny być ściśle dostosowane do danej grupy osób, do płci, wieku, jak i ogólnych warunków danej osoby. Ćwiczenia fitness powinny być również ściśle dostosowane do tego, co dana osoba chce osiągnąć. Jak więc widać nie możemy mówić o tym, że zajęcia fitness są takie proste jak niektórzy sądzą. Przede wszystkim musimy zaznaczyć, że fitness to zajęcia bardzo urozmaicone, w których wykorzystuje się bardzo różne formy ćwiczeń, jak również wykorzystywane są różne przyrządy. Tym samym można powiedzieć, że podczas takich ćwiczeń nie będziemy się nudzili. Jak już wcześniej podkreślono, zajęcia fitness powinny być dostosowywane do konkretnej osoby, do jej preferencji, wieku, płci, przebytych schorzeń.

Skuteczność ćwiczeń

Mówimy, bowiem o tym, aby jak najbardziej skutecznie wykorzystać ćwiczenia. Ponadto mówiąc o ćwiczeniach fitness musimy podzielić je na siłowe oraz wytrzymałościowe. Oczywiście można również stosować ćwiczenia mieszane. Jeśli mówimy o ćwiczeniach wykorzystywanych w zajęciach fitness, to możemy je podzielić jeszcze bardziej mianowicie możemy w tym miejscu wskazać na ćwiczenia pomagające w odchudzaniu, ćwiczenia, które wzmacniają i kształtują naszą sylwetkę czy też ćwiczenia, które powodują polepszenie naszej zwinności. Poza nimi możemy również wyróżnić ćwiczenia stosowane w różnych stanach chorobowych. Przykładem mogą być ćwiczenia przy bólach kręgosłupa, poprawiające wytrzymałość niektórych mięśni oraz stosowanych w innych schorzeniach. Tutaj jednak musimy wskazać na bardziej zindywidualizowanym trybie zajęć fitness. Fitness to zajęcia wielokierunkowe, prowadzone w ściśle określonym celu, zajęcia bardzo szczegółowe, które powinny oczywiście mieć swój ściśle ustalony plan. Nie mamy, więc do czynienia z czymś, co mogłoby wyglądać pozornie na luźne ćwiczenia bez konkretnego planu i celu.

Zapraszamy na fitness-inspiracje.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KFD Nutrition
http://nutrition.kfd.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »