Rozrywka i wypoczynek » Sport

Fitness dla początkujących

Fitness dla początkujących
Zobacz więcej zdjęć »
Niezależnie od tego ile mamy lat, jak najbardziej możemy rozpocząć swój udział w zajęciach fitness. Wszakże dbałość o własne zdrowie i własne ciało jest ważna i nieistotne jest, kiedy to sobie uświadomimy.

Fitness zasadniczo można określić, jako zajęcia bardzo zróżnicowane. Co nieco inaczej one wyglądają wówczas, jeśli jesteśmy osobami początkującymi, a nieco inaczej, gdy mówimy o wyższym stopniu zaawansowania. Jeśli więc dopiero zaczynamy naszą przygodę z fitness, to warto skoncentrować się wpierw na wyborze odpowiednich ćwiczeń, które dla nas będą skuteczne, a jednocześnie też nie będą one nazbyt wyczerpujące i tym samym zniechęcające.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Pilates

W tym miejscu można podpowiedzieć, iż dla osób początkujących bardzo dobrą formą fitness będą ćwiczenia pilates. Cóż to takiego? Jest to połączenie różnych firm ćwiczeń, a mianowicie ćwiczeń, które kształtują naszą sylwetkę, stretchingu oraz jogi. Ktoś powie, że joga to nie fitness i...Będzie w błędzie, gdyż ćwiczenia w jodze zaliczamy właśnie do form aktywności fizycznej zwanej fitness. Ćwiczenia pilates mają na celu odciążenie naszego kręgosłupa, odciążenie innych stawów, toteż ważne jest dokładne przyjmowanie określonych pozycji. Poza tym przy tej formie ćwiczeń możemy zastosować także skupianie się na oddechu, który pozwoli nam się odpowiednio odprężyć. W tym miejscu powstaje jedno zasadnicze pytanie. Wcześniej wspomnieliśmy, że w sposób szczególny wywieramy nacisk na ćwiczenia mające na celu odciążenie naszego kręgosłupa, z czym mogłoby się nie zgodzić wiele osób. Przecież po kontuzjach i urazach kręgosłupa zasadniczo nie można ćwiczyć. Okazuje się, że jest to błędne myślenie, gdyż po kontuzjach kręgosłupa jak najbardziej nie tylko można, ale wręcz należy podjąć jakieś ćwiczenia. Ważne jest tylko to, aby dobrać odpowiednie ćwiczenia do własnych możliwości i pod kątem przebytego urazu. Osobom początkującym na pewno nie jest łatwo rozpocząć regularne ćwiczenia, ale oczywiście każdy kiedyś zaczynał ćwiczyć. Po pewnym czasie będzie już znacznie łatwiej.

Polecamy http://fitness-inspiracje.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KFD Nutrition
http://nutrition.kfd.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »