Dom » Wnętrza

Five o’clock – herbata i książka z Villeroy & Boch

Five o’clock – herbata i książka z Villeroy & Boch
Zobacz więcej zdjęć »
Szukasz inspiracji na długie jesienno-zimowe wieczory? Zasmakuj w literaturze francuskiej i niemieckiej – połącz je z aromatem ulubionego naparu pitego z filiżanek Villeroy & Boch. Podpowiadamy w czym wypić Earl Grey i gdzie szukać straconego czasu.

Angielski zwyczaj picia herbaty o piątej – five o’clock – warto połączyć z celebracją czasu wolnego. Zwłaszcza jesienią i zimą! Gdy za oknami ciemno, ale wieczór wciąż młody i gdy pogoda nie skłania do wychodzenia z domu – do łask wracają książki. Na spotkanie przy herbacie zapraszają nobliści – Thomas Mann i Herta Müller. Poszukiwacze przygód i sensów  – tacy jak Herman Hesse oraz Marcel Proust, a także surrealiści i buntownicy pokroju Borisa Vian’a. Będzie różnorodnie!     

Smaki Wschodu

Jedna z legend głosi, że korzenie Earl Grey – czarnej herbaty aromatyzowana olejkiem bergamoty, są hinduskie. Dlatego można przypuszczać, że zasmakowałaby ona Hessemu – autorowi „Podróży na Wschód” oraz „Wilka stepowego”. Pita z filiżanek Anmut Emerald Green, doda smaku opowieściom i marzeniom o Oriencie. Kolekcja ta reprezentuje klasykę, która najpierw podbija salony, a potem już nigdy ich nie opuszcza. Podobnie bestsellerowa seria NewWave Caffè Cities. Zaproś ją do wspólnej lektury!

Elegancja grozy

Połączenie elegancji i grozy, powagi i absurdu nadaje literaturze zupełnie nowego smaku! Znawca tego połączenia – Boris Vian, nie odmówiłby owocowej herbaty podanej w filiżance  Mariefleur Gris. Zmysłowość tej kolekcji sprawdzi się zarówno w pastelowych jak i industrialnych aranżacjach. Lubi kontrasty!

Zimowa klasyka

Lekturą obowiązkową na zimę jest „Czarodziejska góra” Tomasza Manna oraz opisana w niej wielka cisza i wieloznaczna biel. Propozycja dla odważnych i lubiących pić bardzo mocną herbatę przez bardzo wiele wieczorów i nocy. Najlepiej z pięknego szkła Artesano Original – z plasterkiem cytryny albo pomarańczy i z goździkami. Na zdrowie! Kto zaś gustuje w literaturze współczesnej, może wybrać najnowszą na polskim rynku, zimową pozycję Herty Müller – „Nadal ten sam śnieg i nadal ten sam wujek”.

Czas stracony bez… kawy?

Kto nie chce szukać dni straconych z powodu braku kawy, może do zwyczaju rytualnego picia z pięknych kolekcji Villeroy & Boch dodać ulubioną, kofeinową nutę.  Wybrać szkło Artesano Original i jego wnętrze wypełnić ulubioną małą czarną albo rozsmakować się w świątecznej kolekcji Winter Bakery Delight – przez okrągły rok! Na słodko – z bitą śmietaną albo na pikantnie – z chili. Wszystkie te smaki do odnalezienia w siedmiu tomach powieści-życia Marcela Prousta „W poszukiwaniu straconego czasu”.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

konkretpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »