Dom » Budownictwo

FIX EXTREME – nowa generacja klejów montażowych Pattex

Marka Pattex, należąca do międzynarodowego koncernu Henkel, wprowadziła na rynek nową generację klejów montażowych serii Fix Extreme. Fix Total i Fix Power, bo o nich mowa, to uniwersalne, jednoskładnikowe kleje montażowe, przeznaczone do klejenia różnorodnej jakości materiałów i podłóż budowlanych.

Obydwa produkty charakteryzują się wysoką przyczepnością początkową do 350 kg/m2, a dzięki zastosowaniu formuły „błyskawiczna przyczepność”, możliwe jest klejenie nawet bardzo ciężkich przedmiotów bez konieczności ich podpierania czy unieruchomienia.

Obydwa kleje gwarantują skuteczny i szybki montaż nawet bardzo ciężkich przedmiotów przez mniej doświadczonych użytkowników chemii budowlanej. W pełni ekologiczne, nie zawierające rozpuszczalnika, mogą być malowane tuż po zaschnięciu.

 

Pattex Fix Extreme Total, zdecydowanie bardziej wszechstronny, może być stosowany zarówno do materiałów chłonnych, jak i niechłonnych. Odporny na wilgotność, wszelkie warunki atmosferyczne i promienie UV, doskonale sprawdzi się na zewnątrz budynków. Zastosowana technologia FLEXTEC sprawia, iż jest bardzo wytrzymały na wstrząsy, wibracje i uderzenia, a dzięki specjalnej nakrętce może być wielokrotnie używany.

 

Drugi z modeli - Pattex Fix Extreme Power, przeznaczony wyłącznie do wnętrz, umożliwia uzupełnianie ubytków w podłożu do 10 mm. Z powodzeniem można go stosować do klejenia powierzchni wrażliwych na rozpuszczalniki.

 

Oba produkty posiadają najwyższą na rynku, sprawdzoną w testach przyczepność początkową do 350m2/kg, dzięki czemu znajdują zastosowanie w praktycznie nieograniczonej palecie materiałów budowlanych, m.in. drewna, cegły, betonu, ceramiki, kamienia, płyt gipsowych czy PCW-U.

  Sugerowana cena detaliczna Pattex Fix Extreme Power to 22 zł, natomiast Pattex Fix Extreme - 30 zł.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Core PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »