Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Fizyka po angielsku dla przedszkolaka!

Fizyka po angielsku dla przedszkolaka!
Zobacz więcej zdjęć »
Chcąc sprostać rosnącym wymaganiom rodziców, przedszkola rozbudowują swoje oferty o nowoczesne programy edukacyjne. W warszawskich przedszkolach „Tęczowy Ogród” w ramach programu „Young Scientist” dzieci uczą się po angielsku podstaw wiedzy o przyrodzie i fizyce.

Autorski projekt otrzymał europejski znak innowacyjności w zakresie nauczania i nauki języków obcych – European Language Label przyznawany przez Unię Europejską.

Przedszkola „Tęczowy Ogród” są placówkami dwujęzycznymi. Nowatorski program nauczania opiera się na metodzie immersji. Zgodnie z nią język polski (język pierwszy L1) i język obcy – w tym przypadku j. angielski (język drugi L2) – są traktowane równorzędnie. W ten sposób język angielski służy jako narzędzie komunikacji oraz środek do przekazywania wiedzy. Nauka języka obcego metodą immersji nie ma nic wspólnego z uczeniem się na pamięć słówek oraz gramatyki. Idealnie nadaje się zatem do edukacji przedszkolnej. Maluchy opanowują język angielski w sposób naturalny – poprzez codzienny kontakt, zabawę oraz pomysłowe ćwiczenia. 

„Wyniki badań pokazują, że dzieci do szóstego roku życia przyswajają wiedzę bez względu na język, w jakim jest ona przekazywana. W ten sposób język obcy opanowują tak, jak język ojczysty – wyjaśnia Agata Żurowska-Tuchowska, właścicielka przedszkoli „Tęczowy Ogród”. – „Opracowując program nauczania postawiliśmy zatem na innowacyjne zajęcia w języku angielskim, które stymulują harmonijny i wszechstronny rozwój dziecka poprzez zabawę”. 

W przedszkolach „Tęczowy Ogród” w języku angielskim są prowadzone m.in. autorskie zajęcia „Young Scientist”. Za pomocą prostych doświadczeń wykonywanych pod okiem nauczyciela- anglisty dzieci poznają świat oraz podstawowe prawa przyrody. Program „Young Scientist” otrzymał w grudniu 2009 r. europejski znak innowacyjności w zakresie nauczania i uczenia się języków obcych European Language Label. W języku angielskim są także prowadzone zajęcia dydaktyczne wychowania przedszkolnego (ich program jest skoordynowany z programem zajęć w języku polskim), lekcje plastyki, zajęcia z dramy oraz projekty związane z kulturą europejską. 

„Wybór przedszkola to dla wielu rodziców jedna z najważniejszych decyzji” – podkreśla Agata Żurowska-Tuchowska. – „Dzieci w przedszkolu powinny być nie tyle uczone, co wychowywane. My wychowujemy dzieci dwujęzycznie, dbając jednocześnie o ich rozwój intelektualny, emocjonalny, społeczny, ruchowy, plastyczny i językowy”.

Przedszkola „Tęczowy Ogród” działają w Warszawie w okolicach Osiedla Marina na Mokotowie od 2001 roku. Są otwarte przez cały rok od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 18.30. Ze względu na program nauczania wszystkie grupy są jednorodne wiekowo. Bogaty pakiet zajęć dodatkowych obejmuje m.in. balet, grę na pianinie, piłkę nożną, szachy oraz warsztaty ceramiczne. Przedszkola posiadają także własną kuchnię, która przygotowuje dla dzieci pięć posiłków dziennie z uwzględnieniem indywidualnych diet. 

Rekrutację prowadzi przedszkole przy ul. Racławickiej 124, tel. (22) 898 16 15.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »