Rozrywka i wypoczynek » Gry

Focus Home Interactive wydawcą flagowego tytułu Two Horizons – Hotel Renovator

Two Horizons, deweloper należący do grupy kapitałowej notowanej na NewConnect spółki The Dust, podpisał umowę wydawniczą na grę Hotel Renovator z francuskim wydawcą i producentem gier Focus Home Interactive.

Two Horizons, deweloper należący do grupy kapitałowej notowanej na NewConnect spółki The Dust, podpisał umowę wydawniczą na grę Hotel Renovator z francuskim wydawcą i producentem gier Focus Home Interactive. Umowa potwierdza ustalenia z podpisanego w lutym br. Deal Memo. Two Horizons otrzyma od Focus bezzwrotne wynagrodzenie w kwocie 0,94 miliona euro na rozwój tytułu oraz zachowa pełnię praw do IP Hotel Renovator. Zakończenie produkcji gry w wersji na PC planowane jest w tym roku, a wersji konsolowych w II kwartale 2023 roku.

 

Współpraca z renomowanym wydawcą przy produkcji i promocji gry Hotel Renovator znacznie zwiększa szanse na światowy sukces tytułu, który przyczyni się do zwiększenia rozpoznawalności marki The Dust i studia Two Horizons, specjalizującego się w grach z gatunku symulatorów i renowatorów. Zgodnie z podpisaną umową Two Horizons otrzyma od francuskiego wydawcy bezzwrotne wynagrodzenie w kwocie 0,94 miliona euro na rozwój Hotel Renovator. Oprócz wkładu finansowego w rozwój gry, w zależności od wyników jej sprzedaży, Focus może zapłacić na rzecz producenta dodatkowe tantiemy.

- Focus jest jednym z wiodących wydawców gier w Europie, dlatego współpraca ta znacząco wpływa na wzrost potencjalnego sukcesu tytułu. Projekt zapewnia nam gwarantowane środki finansowe jeszcze przed premierą gry oraz progresywnie rosnący revenue share po pokryciu wszystkich kosztów. Co istotne, mocno wierzymy w Hotel Renovator, dlatego IP nie stanowi części umowy i wszystkie prawa do gry zostają po naszej stronie – mówi Krzysztof Wagner, CEO Two Horizons.

Focus Home Interactive to doświadczony, globalny wydawca z ponad 25-letnią historią, który w swoim portfolio posiada takie tytuły jak A Plague Tale: Innocence czy seria Farming Simulator, której edycja oznaczona numerem 19 przekroczyła sprzedaż 1 mln kopii w zaledwie 10 dni od premiery.

- Spółki z grupy The Dust realizują projekty zgodnie z planem, stawiając na jakość tytułów oraz wartościowe współprace w zakresie finansowania produkcji, promocji i rozwoju gier.  Zważywszy na już podpisane umowy z wydawcami oraz stopień zaawansowania prac nad poszczególnymi tytułami z dużym optymizmem patrzę w przyszłość i wierzę, że w niedługim czasie będziemy mogli przekazać kolejne dobre informacje na temat naszych działań – komentuje Jakub Wolff, CEO The Dust.

W Hotel Renovator gracz wcieli się w rolę właściciela podupadającego hotelu, który będzie własnoręcznie przywracał do stanu świetności. Pomoże mu w tym wachlarz dostępnych narzędzi, dzięki którym usunie z pokoi hotelowych zrujnowane meble oraz nadszarpnięte zębem czasu elementy wystroju wnętrz, a także dokona renowacji pomieszczeń, doprowadzając je do stanu użytkowania. To od gracza będzie zależał wygląd danego pomieszczenia, od podłóg, poprzez ściany aż do mebli i oświetlenia. W produkcji nie zabraknie także wyzwań, indywidualnych preferencji klientów co do wyposażenia pokoi oraz zaimplementowanego systemu ekonomii.

Link do Hotel Renovator na platformie Steam: https://store.steampowered.com/app/1214470/Hotel_Renovator/

 

O Spółce: Two Horizons S.A. jest producentem gier. Spółka została utworzona 23 listopada 2020 r. w ramach powstałej grupy kapitałowej notowanej na NewConnect spółki The Dust S.A. specjalizuje się w produkcji własnych średnio budżetowych tytułów z gatunku symulatorów i renowatorów. Platformy docelowe dla jej gier to PC i konsole.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Franciszek Szukała

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 11 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »