Dom » Budownictwo

Folia grzewcza FreeHeat – ekologiczne ocieplanie wnętrza

Folia grzewcza FreeHeat – ekologiczne ocieplanie wnętrza
Zobacz więcej zdjęć »
Na rynku pojawiła się folia grzewcza FreeHeat. Łatwa w montażu na ścianie, suficie czy podłodze, działająca w zaawansowanej technologii, pozwala znacząco zredukować koszty związane z ogrzewaniem elektrycznym.

Coraz więcej osób decyduje się na ocieplenie domów w technologii promieni dalekiej podczerwieni. W przeciwieństwie do standardowych grzejników, jest ona lepsza dla zdrowia, a jednocześnie daje efekt ciepła słonecznego. Poza walorem zdrowotnym, zyskuje sympatyków między innymi za sprawą niskich kosztów montażu urządzeń je emitujących. Dostępna na rynku folia grzewcza FreeHeat doskonale wpisuje się w ten trend. Produkt od niedawna znajduje się w ofercie firmy FreeVolt, dotychczas szerzej znanej z innowacyjnych modułów fotowoltaicznych.  Folia jest najbardziej zaawansowanym, działającym w technologii podczerwieni, płaskim elementem grzejącym. Produkt został stworzony z izolowanej i niepalnej powłoki z karbonową częścią grzewczą. W celu zapewnienia wysokich standardów odporności na zanieczyszczenia, został on zabezpieczony poprzez laminowanie specjalistyczną folią PET. Materiał użyty do produkcji folii grzejnej to tkanina poliestrowa ze specjalną, nieprzemakalną warstwą chroniącą przed kontaktem z powietrzem.


Zastosowanie folii grzewczej FreeHeat jest tańszym rozwiązaniem niż korzystanie z komina, pieca, zbiornika czy nawet całej instalacji, pozwalającym dokonać znaczących oszczędności w domowym budżecie. - Stosowanie tego produktu pozwala zredukować koszty wynikające z ogrzewania elektrycznego o 30 procent oraz o ponad 60 procent w porównaniu z kotłem olejowym. Koszty jego instalacji są niewielkie, co czyni go atrakcyjnym pod względem ekonomicznym rozwiązaniem do ocieplania domu – przekonuje dyrektor handlowy z firmy FreeVolt, Szymon Zamroczyński.

Oszczędności domowego budżetu wynikają m.in. z dostępnej funkcji automatycznej kontroli ogrzewania. Folia umożliwia bowiem ogrzewanie wybranych sekcji domu poprzez sterowanie poziomem temperatury w każdym pomieszczeniu indywidualnie. Produkt jest przy tym w pełni ekologiczny. Zaletą bezpromieniowego sposobu ogrzewania jest to, że nie wytwarza on ani tlenku węgla, ani też pyłu. Nie wydziela się również charakterystyczny dla odgłosów spalania w kotłowni hałas. Folia jest zatem w pełni bezpieczna dla alergików, dzieci czy osób chorych.

Co ważne, montaż folii nie wymaga wykorzystania dodatkowych elementów szpecących, dzięki czemu można ją z powodzeniem stosować zarówno na podłodze, suficie czy ścianie. W znacznie mniejszym stopniu wykorzystuje ona przestrzeń domu, jak ma to miejsce chociażby w przypadku kotłowni.

Folię grzewczą można nabyć bezpośrednio u producenta (www.freevolt.pl) oraz we wszystkich oddziałach FreeVolt w całej Polsce.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ProjektKomunikacja

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »